Götaälvdalsträffen, Klassresultatlista

2010-08-29


D10 2240 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Klara WallinderGöteborg/Majorna OK26:170:00
2Frida AnderssonGöteborg/Majorna OK27:591:42
3Sofia JohanssonOK Skärmen37:0210:45
4Ester FreidlitzOK Landehof38:0311:46
5Klara AndréassonFrölunda OL41:5315:36
6Sofia BorneFrölunda OL47:5321:36

D12 3090 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OK25:290:00
2Agnes SpånérSävedalens AIK30:325:03
3Kajsa JungbjerFK Herkules32:236:54
4Matilda JohanssonStångenäs AIS36:1810:49
5Anna HenrikssonSävedalens AIK38:2412:55
6Moa KuhlinGöteborg/Majorna OK43:3018:01
7Alice LeijonTrollhättans SK44:1418:45
8Elin HermanssonKungälvs OK58:1732:48
9Julia BergdahlSävedalens AIK59:2633:57
10Sanna ErikssonOK Alehof60:1734:48
11Ronja SteindahlStenungsunds OK69:5244:23
Anna NordholmSävedalens AIKEj start
Olivia UllmanOK AlehofEj start
Fanny AnderssonGöteborg/Majorna OKEj start

D14 3830 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Katrina HemingwayNorth West Junior Squad38:540:00
2Line CederbergVänersborgs SK41:192:25
3Lina PålssonKungälvs OK45:486:54
4Elin PetterssonSjövalla FK48:519:57
5Ella WallinderGöteborg/Majorna OK51:4712:53
6Agnes WesterbergTrollhättans SOK52:5213:58
7Moa GustafssonUddevalla OK57:3618:42
8Katie WrightNorth West Junior Squad59:4420:50
9Signe SteindahlStenungsunds OK59:5220:58
10Elvira OlssonOK Kroppefjäll87:1648:22
11Annie AndreassonFrölunda OL92:3953:45
Sara MagnussonOK LandehofEj start
Clara WallinSjövalla FKEj start

D16 4220 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Zoe HardingNorth West Junior Squad42:380:00
2Hannah BradleyNorth West Junior Squad45:342:56
3Carrie BeadleNorth West Junior Squad50:327:54
4Rosie WatsonNorth West Junior Squad51:348:56
5Rebecca HumphreysNorth West Junior Squad51:378:59
6Lina HenrikssonSävedalens AIK52:279:49
7Heather WornhamNorth West Junior Squad54:5812:20
8Elin WinbergStenungsunds OK65:3022:52
9Colette McKennyNorth West Junior Squad66:5424:16
10Megan HallettNorth West Junior Squad71:2228:44
Ellen LeijonTrollhättans SKEj start
Maria LundBorås GIFEj start
Filippa SpånérSävedalens AIKEj start

D18 4960 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Charlotte WatsonNorth West Junior Squad52:230:00
2Alice FellbaumNorth West Junior Squad54:352:12
3Lisa WinbergStenungsunds OK55:022:39
4Katrin HardingNorth West Junior Squad57:525:29
5Lina AnderssonTrollhättans SOK61:128:49
6Frida BjörklundSjövalla FK66:5414:31
Pernilla KarlssonMarkbygdens OKEj start
Madeleine AttforsSävedalens AIKEj start

D21 6000 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emelie SvalinVänersborgs SK61:330:00
2Jennie AnderssonSävedalens AIK61:440:11
3Karin ElghSävedalens AIK63:582:25
4Gry JohannsenIFK Göteborg68:507:17
5Heather GardnerNorth West Junior Squad69:458:12
6Linda MartinssonIF Marin Väst75:2413:51
7Erika ÖdlundClub d'orientation du CERN75:4614:13
8Elin ÅkessonOckelbo OK85:4424:11
9Sandra AxelssonVänersborgs SK94:4433:11
Agneta NordholmSävedalens AIKEj start

D35 5390 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martina D StigssonVänersborgs SK69:580:00
2Kristin OlssonOK Alehof74:274:29
3Anna SäfstenFK Herkules78:148:16
4Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK78:348:36
5Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK104:1834:20

D35 M 3940 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Katarina BorneFrölunda OL74:160:00
2Sara LarssonSävedalens AIK77:102:54
Christina PetterssonSjövalla FKEj start

D40 4960 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inger CederbergVänersborgs SK51:350:00
2Ylva OlmKils OK54:353:00
3Liselotte FalkGöteborg/Majorna OK55:474:12
4Anna-Karin MattsonTrollhättans SOK60:158:40
5Åsa JellvertGöteborg/Majorna OK66:3715:02
6Annika KuhlinGöteborg/Majorna OK68:3416:59
7Johanna WallinderGöteborg/Majorna OK71:1819:43
8Maria WallinOK Roto86:5835:23
Ellinor JohanssonOK AlehofEj start

D45 4960 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Agneta ErikssonUddevalla OK55:090:00
2Anna AsplundKungälvs OK55:110:02
3Heli MarjomaaStigsökarna55:440:35
4Britt FlakbergIFK Göteborg59:394:30
5Marie KarlssonStenungsunds OK67:5612:47
6Susan HardingNorth West Junior Squad68:0312:54
7Kristin BackVänersborgs SK72:3417:25
8Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna77:5922:50
9Karin BergdahlSävedalens AIK83:2128:12
10Camilla BjörklundSjövalla FK87:0331:54
Jenny HomannFrölunda OLEj godk.
Åsa NybergGöteborg/Majorna OKEj godk.

D45 M 3690 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria TryggöTrollhättans SOK50:360:00
2Ingalill GrundOK Roto61:4611:10
3Kerstin Haugen-LundBorås GIF63:1012:34
4Jennifer LeeOK Alehof64:4814:12
5Yvonne JungbjerGöteborgs SK65:4615:10
6Lena HammersbergFrölunda OL73:5723:21
7Annika AndreassonFrölunda OL81:1830:42
8Magdalena AgrellSävedalens AIK93:5543:19
Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OLEj godk.

D50 3710 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Monica KnutssonSävedalens AIK41:170:00
2Anneli BranderStenungsunds OK48:387:21
3Ellinor GustafssonUddevalla OK50:048:47
4Lena RunessonOK Vivill50:489:31
5Birgit HanssonHerrestads AIF51:119:54
6Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna52:3611:19
7Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb52:5111:34
8Eva KarlssonUddevalla OK54:1913:02
9Susanne EickhoffSävedalens AIK58:3017:13
10Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK68:0626:49
11Margareta NetzTrollhättans SOK70:1028:53
12Carina WiströmSävedalens AIK80:0038:43
13Radka KühnelTrollhättans SOK93:3252:15
Mona-Lisa JanssonKungälvs OKEj godk.
Ann LaasOK SkogshjortarnaEj start
Elisabeth StrandhagenGöteborg/Majorna OKEj start

D55 3710 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Solveig HedenblomSjövalla FK45:300:00
2Gunilla HogedalVänersborgs SK45:520:22
3Ulla CarlstedtSävedalens AIK47:211:51
4Karin AxelssonIK Uven48:323:02
5Sue RoomeNorth West Junior Squad51:356:05
6Evamarie LundahlIF Hagen55:3510:05

D55 M 3480 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Britt BlomLjungskile FK56:180:00
2Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK62:196:01
3Görel NordinVänersborgs SK72:1615:58
4Monica SvärdGöteborgs Spårvägars GIF92:1836:00
Miriam NorénIK UvenEj godk.
Mona ÅhlundVänersborgs SKEj start

D60 3340 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva BlomströmIK Stern57:570:00
2Ann-Britt JohanssonIK Stern58:470:50
3Eva HöijeOK Ravinen60:052:08
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb61:233:26
5Gertrud Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK65:517:54
6Rosa JohanssonIK Uven69:0111:04
7Lotta BörjessonSävedalens AIK71:0113:04
8Elisabeth RosénGöteborg/Majorna OK73:4015:43
9Ingrid Rex WallströmIK Uven79:0521:08
10Inga GustavssonIK Uven83:2525:28
Eva JohanssonKungälvs OKEj start
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKEj start

D65 2900 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ulla LindheIK Stern39:190:00
2Gunnel SvenssonIK Ymer40:421:23
3Margareta JohanssonTrollhättans SOK49:2610:07
4Gunvor JonssonVänersborgs SK49:5410:35
5Margareta EmanuelssonFrölunda OL52:0612:47
6Carola AnderssonOK Löftan54:5915:40
7Lilian SamuelssonKungälvs OK60:3721:18
Gunnel PalgrimVänersborgs SKEj godk.
Mariann KjellbergBredareds IFEj godk.

D70 2880 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK48:140:00
2Barbro BlomFrölunda OL58:5310:39
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK66:4218:28
4Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK77:3829:24
5Ingrid BorglidenVänersborgs SK83:2835:14
Inger HallbergIK UvenEj godk.
Kerstin FredrikssonLjungskile FKEj godk.
Gunnel BörjessonIK UvenEj start

D75 2880 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva FalkIK Stern48:330:00
2Evelyn Margareta AlexanderssonLerums SOK64:3015:57
3Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK65:0416:31
4Vera LångGöteborg/Majorna OK81:0732:34

H10 2240 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Filip JohanssonTrollhättans SOK17:460:00
2Oliver Fransson LeeOK Alehof24:086:22
3Joar TryggöTrollhättans SOK26:198:33
4Erik LundBorås GIF27:159:29
5Mattias KlassonTrollhättans SK27:179:31
6Axel HermanssonKungälvs OK33:3215:46
7Alvin Martinsson GrbicFK Herkules33:4616:00
8Edvin BorneFrölunda OL33:5916:13
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg/Majorna OK62:3844:52
Nils HammarFK HerkulesEj godk.
Erik HogedalGöteborg/Majorna OKEj start
Felix FalkGöteborg/Majorna OKEj start
Joel PlumppuBredareds IFEj start
Oscar KarlssonTrollhättans SOKEj start

H12 3090 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK25:150:00
2Eskil TryggöTrollhättans SOK29:093:54
3Jonatan LarssonSävedalens AIK30:385:23
4Martin Jellvert BörjesonGöteborg/Majorna OK30:455:30
5Måns OlmKils OK31:166:01
6Martin LundBorås GIF35:149:59
7Carl AgrellSävedalens AIK42:0116:46
Lorentz ThelbergIK UvenEj godk.
Jonas LauriFK HerkulesEj start
Tim OlssonBrattås CKEj start
Olle HammersbergFrölunda OLEj start

H14 4020 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Markus LarssonHestra IF29:100:00
2Samuel PlumppuBredareds IF33:114:01
3Fredrik LindFK Herkules35:446:34
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL37:308:20
5Philip VokesNorth West Junior Squad38:149:04
6Albin PålssonKungälvs OK40:2411:14
7Alistair ThorntonNorth West Junior Squad40:5811:48
8Ed CalowNorth West Junior Squad43:1414:04
9John GabrielssonSävedalens AIK43:3614:26
10Alfred SteindahlStenungsunds OK45:2216:12
11William JohnssonOK Skogshjortarna45:4416:34
12Adam JohanssonTrollhättans SOK46:1217:02
13Otto StuhlhoferOK Landehof49:1420:04
14Adrian DahlströmÅmåls OK49:5320:43
15Martin KlassonTrollhättans SK50:3621:26
16Karl HammersbergFrölunda OL62:0632:56
17Jesper JanssonKungälvs OK63:5934:49
18Markus PetterssonVänersborgs SK67:0537:55
19Niklas JonssonStenungsunds OK70:0340:53
20Erik LarssonLerums SOK74:0644:56
21Dennis KarströmFK Herkules77:0947:59
22Arvid HammarFK Herkules102:5073:40
Mattias JonssonStenungsunds OKEj godk.
Erik BjörklundSjövalla FKEj start

H16 5040 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Chris NashNorth West Junior Squad41:490:00
2John OckendenNorth West Junior Squad43:171:28
3Matthew PenellumNorth West Junior Squad47:445:55
4Alex McCannNorth West Junior Squad48:146:25
5Chris OwensNorth West Junior Squad48:356:46
6Colin Fransson LeeOK Alehof58:2516:36
7Erik PerssonMarkbygdens OK58:3716:48
8Pontus JanssonKungälvs OK58:4016:51
9Malachy BuckNorth West Junior Squad61:4419:55
10Hampus HammersbergFrölunda OL65:3923:50
11Oskar VigrenSävedalens AIK70:4528:56
12Karl RydénSjövalla FK89:0747:18
Olly WilliamsNorth West Junior SquadEj godk.

H18 6160 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tom FellbaumNorth West Junior Squad52:150:00
2Viktor RunnbyGöteborg/Majorna OK52:330:18
3Mike BeasantNorth West Junior Squad53:451:30
4Lewis TaylorNorth West Junior Squad56:484:33
5Jack WrightNorth West Junior Squad58:306:15
6Sebastian DahlströmÅmåls OK66:3914:24
7Graham HemingwayNorth West Junior Squad70:1918:04
8Roger BryantNorth West Junior Squad70:2518:10
9Hampus CarlssonTrollhättans SK83:0730:52
Matt NashNorth West Junior SquadEj godk.
Martin McIverNorth West Junior SquadEj start

H20 6720 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rickard BörjessonHestra IF61:480:00
Tom BeasantNorth West Junior SquadEj godk.
Joel VigrenSävedalens AIKEj godk.

H21 8290 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tobias NobornIFK Göteborg60:090:00
2Tommy AnderssonVänersborgs SK63:103:01
3Mattias NilssonVänersborgs SK63:123:03
4Christian ChristensenIFK Göteborg63:443:35
5Jonatan LarssonUddevalla OK66:015:52
6Zdenek RajnosekSävedalens AIK67:457:36
7Tobias LindellVänersborgs SK67:517:42
8Roine PetterssonIFK Göteborg69:048:55
9Fredrik JohanssonSävedalens AIK69:489:39
10Robert JohanssonGöteborg/Majorna OK72:1812:09
11Johnny HålsjöVänersborgs SK73:1313:04
12David EngströmOK Orion73:5413:45
13Robert EnbomVänersborgs SK74:2914:20
14Rickard HolmqvistHestra IF75:2615:17
15Lars JakobssonIF Hagen75:4615:37
16Jesper StenströmVänersborgs SK77:1317:04
17Carl StenbergOK Skogshjortarna77:4617:37
18Ilya BeliankaSävedalens AIK79:2619:17
19Tomas JohanssonVänersborgs SK85:4525:36
20Jonas HöijerFK Herkules95:4435:35
21Thorbjörn EkströmUddevalla OK97:2537:16
22John HenrikssonUddevalla OK102:3942:30
Mattias HolmstrandIFK GöteborgEj godk.
David SchorahNorth West Junior SquadEj godk.
Markus BåthIFK GöteborgEj start
Martin HogedalVänersborgs SKEj start
Johan G HördegårdhIFK GöteborgEj start
Magnus CarlstedtSävedalens AIKEj start

H35 6720 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Olle SchälinOK Alehof67:320:00
2Anders LövgärdOK Alehof74:216:49
3Anders LundellMarkbygdens OK74:286:56
4Klas ÅströmFK Herkules85:0917:37
5Bo KronOK Flundrehof111:3244:00
Erik LauriFK HerkulesEj start
Sven Arne KarlssonTrollhättans SOKEj start

H35 M 5840 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Christer HenrikssonSävedalens AIKEj godk.
Thomas AsplundOK SkogsvargarnaEj godk.

H40 6160 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael BergstedtMarkbygdens OK51:360:00
2Jonatan BörjessonHestra IF53:512:15
3Magnus HomannFrölunda OL57:366:00
4Anders HellgrenFrölunda OL57:396:03
5Ulf DanielssonÅmåls OK59:317:55
6Anders LarssonVänersborgs SK64:4413:08
7Fredrik PlumppuBredareds IF68:5117:15
8Tommy JohanssonStångenäs AIS69:4918:13
9Tony GrantzLjungskile FK76:1124:35
10Klas EvertssonStenungsunds OK78:4927:13
11Mats HermanssonKungälvs OK79:5228:16
12Thomas BorneFrölunda OL93:4842:12
13Joakim ThelbergIK Uven96:2844:52
Anders CarlssonVänersborgs SKEj godk.
David GabrielssonSävedalens AIKEj start
Mattias BååthSävedalens AIKEj start

H45 6300 meter 33 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ulrik OlssonBrattås CK52:020:00
2Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL57:485:46
3Janne MattssonTrollhättans SOK58:356:33
4Magnus UllmanOK Alehof59:577:55
5Bertil PeterssonIK Ymer62:4210:40
6Andres LaasOK Skogshjortarna62:5710:55
7Ulf WallinSjövalla FK63:2711:25
8Quentin HardingNorth West Junior Squad63:2911:27
9Peter StrömdahlOK Skogsvargarna65:5013:48
10Mikael JungbjerGöteborgs SK66:3414:32
11Bengt GrewinFrölunda OL66:5014:48
12Erik AgrellSävedalens AIK69:0417:02
13Stefan HornebrantTrollhättans SOK69:5817:56
14Christer CarlssonSävedalens AIK72:0820:06
15Christer BorgGöteborg/Majorna OK73:4621:44
16John TaylorNorth West Junior Squad75:0323:01
17Hans KööhlerTrollhättans SOK77:0124:59
18Pat McIverNorth West Junior Squad79:5927:57
19Karl ErikssonUddevalla OK80:5328:51
20Peter KarlssonStenungsunds OK81:0429:02
21Bengt ZetterbergOK Skärmen82:5830:56
22Mats G AnderssonOK Skogshjortarna83:2231:20
23Hans LindgrenOK Skogshjortarna83:2631:24
24Stefan HammarFK Herkules89:1737:15
25Stig LarssonGöteborg/Majorna OK91:0539:03
26Hans VokseppOK Skogshjortarna97:2845:26
27Håkan WåhlanderFrölunda OL104:4052:38
28Tomas AndreassonFrölunda OL116:1764:15
Jörgen HallénTrollhättans SOKEj start
Jonas OrnungOK SkogshjortarnaEj start
Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubbEj start
Stefan GustafssonIFK GöteborgEj start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKEj start

H45 M 4620 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke AnderssonTrollhättans SOK40:420:00
2Arne LundBorås GIF65:4725:05

H50 5560 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lennart KarlssonMarkbygdens OK46:410:00
2Kjell AnderssonSävedalens AIK49:152:34
3Jörgen IvarssonHestra IF55:008:19
4Rune KristiansenIdefjordens SK55:108:29
5Tomas KarlssonOK Skogshjortarna55:459:04
6Ingemar BjörkmanGöteborg/Majorna OK56:5110:10
7Jerker NetzTrollhättans SOK57:1910:38
8Thomas LundgrenTrollhättans SOK57:4411:03
9Stefan SjöblomFrölunda OL58:3411:53
10Stefan JohanssonTrollhättans SOK58:4512:04
11Anders KjellbergOK Flundrehof60:1713:36
12Anders SpånérSävedalens AIK62:1615:35
13Richard TileyNorth West Junior Squad64:2917:48
14Sven BörjesonGöteborg/Majorna OK65:1318:32
15Lennart EkvallTrollhättans SOK65:2118:40
16Lars RunessonOK Vivill65:5319:12
17Martin EickhoffSävedalens AIK65:5919:18
17Lars CarlssonTrollhättans SK65:5919:18
19Tuomo SaaranenOK Skogshjortarna74:0027:19
20Jonas JerlinFrölunda OL84:4738:06
21Jan RydénSjövalla FK85:0038:19
22Axel WasseniusUddevalla OK85:3538:54
23Björn WinbergStenungsunds OK109:3962:58
Stefan JosefssonUddevalla OKEj start

H55 5560 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inge JosefssonStångenäs AIS52:420:00
2Pierre KarlssonOK Alehof54:131:31
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK57:515:09
4Per-Olof LarssonHestra IF59:006:18
5Hans EkbergTrollhättans SOK59:136:31
6Bo HåkanssonIFK Göteborg61:098:27
7Anders ErikssonIF Hagen64:5712:15
8Dan WidercrantzOK Skärmen67:2514:43
9Mats BlomLjungskile FK69:2816:46
10Ulf PeterssonKungälvs OK71:1718:35
11Reine SpetzStenungsunds OK75:2122:39
12Peter LarssonTrollhättans SOK77:3724:55
13Roland MattssonOK Skärmen78:5926:17
14Jan ArvidssonOK Skogshjortarna83:5531:13
15Sten BlomströmIK Stern84:1131:29
16Kjell EhrencronaIFK Göteborg105:4853:06
Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Ingemar CarlssonSävedalens AIKEj godk.
Kent ErikssonLerums SOKEj godk.
Martyn RoomeNorth West Junior SquadEj godk.
Mats StrandhagenGöteborg/Majorna OKEj start
Lars EkbergTrollhättans SOKEj start

H55 M 3940 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mårten SvenssonStångenäs AIS47:490:00
Erling AnderssonVänersborgs SKEj godk.

H60 4990 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars HogedalVänersborgs SK50:460:00
2Olle AdolfssonLerums SOK51:541:08
3Olof KarlssonUddevalla OK52:391:53
4Lennart HermanssonStenungsunds OK54:273:41
5Björn JägerströmIK Uven54:464:00
6Stanley MattssonIK Uven56:486:02
7Hans CarlstedtSävedalens AIK58:197:33
8Lars-Göran MolinMarkbygdens OK58:207:34
9Per IvarssonTrollhättans SOK61:0210:16
10Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb63:4613:00
11Benny Lennart IvarssonFjärås AIK64:4313:57
12Lennart AlmströmIK Stern64:4714:01
13Johnny KarlssonUddevalla OK68:4417:58
14Lars ÖsterbergSävedalens AIK69:3218:46
15Christer SamuelssonOK Löftan70:1919:33
16Sören SvenssonSjövalla FK72:5922:13
17Lars-Olof RönnqvistOK Löftan73:3822:52
18Arne AlexanderssonStenungsunds OK79:2628:40
19Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL79:3828:52
Lennart AnderssonGöteborgs SKEj godk.
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbEj start
Per-Arne KällénUddevalla OKEj start
Arne BigstenFK HerkulesEj start

H65 4310 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sören AnderssonIK Dran46:110:00
2Dag LorénOK Frisene46:290:18
3Lennart HöijeOK Ravinen46:440:33
4Ingemar WiklundOK Skogsvargarna48:302:19
5Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS49:243:13
6Per-Arne JohanssonVänersborgs SK52:476:36
7Lennart GustavssonIK Uven53:167:05
8Bror PalgrimVänersborgs SK54:188:07
9Lars LjungbergTrollhättans SOK55:319:20
10Oskar JohanssonStångenäs AIS56:009:49
11Jan LarssonSävedalens AIK59:4213:31
12Lennart KarlssonTrollhättans SOK59:4413:33
13Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb59:5013:39
14Bengt BörjessonOK Alehof60:5214:41
15Kenneth RosénGöteborg/Majorna OK61:5815:47
16Karl-Axel JohanssonIK Uven64:0217:51
17Christer WestbergIFK Göteborg67:0420:53
18Göte NatanaelssonLjungskile FK77:2831:17
19Percy CarlssonGöteborgs Spårvägars GIF78:4132:30
20Björn AhlnérGöteborg/Majorna OK78:5432:43
21Göran LefflerLerums SOK81:5935:48
22Sune MentorGöteborg/Majorna OK84:1238:01
23Hans C JohanssonIK Stern84:2938:18
Kenneth JonssonVänersborgs SKEj godk.
Bengt HanssonOK LöftanEj godk.
Bengt-Rune WallströmIK UvenEj godk.

H70 4300 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland DahlIFK Göteborg52:590:00
2Andre AlexanderssonKungälvs OK56:083:09
3Göran OlofssonFjärås AIK56:473:48
4Gunnar PerssonSvanesunds GIF61:378:38
5Roland AasaIK Uven63:3810:39
6Leif JohanssonTrollhättans SOK64:3711:38
7Gert EmanuelssonFrölunda OL70:4817:49
8Jan KjellströmFrölunda OL73:5620:57
9Tord LöövStångenäs AIS75:1822:19
10Kent FredrikssonOK Skogsvargarna79:4826:49
11Algot HanssonKungälvs OK81:5929:00
12Bengt HallénTrollhättans SOK104:3851:39
13Thorsten HöglundTurebergs IF118:0965:10

H75 2900 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åke JohanssonTrollhättans SOK45:010:00
2Rolf BlomFrölunda OL48:053:04
3Björn BromanGöteborg/Majorna OK50:385:37
4Carl-Henrik HallbergIK Uven61:1516:14
5Sten CarlssonSävedalens AIK61:4616:45
6Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GIF64:5519:54
7Gösta CederinGöteborg/Majorna OK76:5931:58

H80 2880 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1KarlErik FranssonTrollhättans SOK47:560:00
2Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK52:144:18
3Åke PetterssonKungälvs OK59:3111:35
Ingvar JohanssonStenungsunds OKEj start

INSK 1790 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Alfred JohanssonOK AlehofGodkänd
Anton NorbergOK AlehofGodkänd
Ella NorbergOK AlehofGodkänd
Erik Schulte SüdhoffSävedalens AIKGodkänd
Filip SchälinOK AlehofGodkänd
Jennifer StigssonTrollhättans SOKGodkänd
Johan LundBorås GIFGodkänd
Lisa OlmKils OKGodkänd
Matilda FreidlitzOK LandehofGodkänd
Ture SäfstenFK HerkulesGodkänd
William WasseniusUddevalla OKGodkänd
Felix SandbergSjövalla FKEj start
Katrin AsplundKungälvs OKEj start
Marie AsplundKungälvs OKEj start

Ö1 2240 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sofia PetterssonVänersborgs SK29:430:00
2Frida JohanssonOK Skärmen33:403:57
3Tuva NylundBredaryds SOK34:465:03
4Hanna OlssonBrattås CK43:0313:20
5Linus NorbergOK Alehof44:3514:52
6Erik JonssonStenungsunds OK45:5216:09
7Alma HellströmKungälvs OK53:3923:56
8Thea VegeliusKungälvs OK53:4223:59
9Clara JohanssonOK Skärmen55:5526:12
10Kajsa HomannFrölunda OL67:0037:17
11Lisa HomannFrölunda OL67:0337:20

Ö2 3090 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lars JellvertFellingsbro GOIF34:220:00
2Carina StenbergOK Skogshjortarna42:288:06
3Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb42:568:34
4Rune JungbjerGöteborgs SK43:589:36
5Johanna KjellbergOK Flundrehof45:0910:47
6Sanna ZetterbergOK Skärmen48:0513:43
7Mikael LindFK Herkules48:3814:16
8Jessica ArfwedsonFrölunda OL57:2323:01
9Filip LemanGöteborgs SK61:1526:53
10Ingegerd FrickTrollhättans SK62:3828:16
11Lisbeth OlssonKungälvs OK69:2335:01
12Linnea OlssonOK Alehof90:2356:01
Filippa SandbergSjövalla FKEj start

Ö4 3480 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders YngströmGöteborg/Majorna OK34:540:00
2Åsa HåkanssonUddevalla OK36:161:22
3Rikard AndreassonIFK Göteborg39:074:13
4Henrik GrönbergKlUBBLÖS40:185:24
5Johanna RönnqvistOK Löftan43:388:44
6Claes HedvallStenungsunds OK44:209:26
7Katarina JohanssonStångenäs AIS46:3211:38
8Cecilia BörjessonOK Alehof48:4113:47
9Louise JanssonStenungsunds OK50:1415:20
10Kristina Areskoug JosefssonAnderstorps OK50:1915:25
11Jenny RönnqvistOK Löftan51:1316:19
12Lars TorstenssonGöteborgs SK51:5016:56
13Siv OlssonOK Kroppefjäll52:1317:19
14Kjell SjunnessonKungälvs OK53:3418:40
15Anna JanssonGöteborgs SK55:2120:27
16Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK56:0121:07
17Karin ElfmanIF Marin Väst56:1421:20
18Sara AnderssonVänersborgs SK56:4421:50
19Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb57:0222:08
20Sven FreidlitzOK Landehof59:4324:49
21Johab LindströmIFK Göteborg59:4624:52
22Eva BäcklundTrollhättans SOK59:5625:02
23Bengt FrickTrollhättans SK60:0625:12
24Frida RönnqvistOK Löftan60:3025:36
25Inga PerssonOK Landehof63:1828:24
26Lena UllmanOK Alehof66:0731:13
27Alf KjellbergBredareds IF66:2531:31
28Kristina TellqvistIK Dran68:1633:22
29Per AndreassonFrölunda OL68:2133:27
30Eva LindahlOK Gipen69:1734:23
31Elvy BörjessonOK Alehof77:0442:10
32Bengt BorgGöteborg/Majorna OK77:3142:37
33Bengt-Åke SjöströmTolered-Utby Ol-klubb77:4942:55
34Gustav ElvmyrGöteborgs Spårvägars GIF82:0947:15
35Bengt MohlinGöteborgs SK92:4157:47
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbEj godk.

Ö5 3940 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nils GustavssonIFK Göteborg34:350:00
2Frida StoltVänersborgs SK37:413:06
3Jack GrönroosOK Alehof43:088:33
4Joakim LindqvistKlUBBLÖS45:2610:51
5Christina SüdhoffSävedalens AIK48:1613:41
6Krister WessmarkOK Flundrehof49:0114:26
7Helene LarssonUddevalla OK49:0514:30
8Lennart BörjessonStenungsunds OK49:2914:54
9Annika HogedalGöteborg/Majorna OK49:4515:10
10Martin EvertssonStenungsunds OK50:0815:33
11Bo WesterbergTrollhättans SOK50:4416:09
12Michael AnderssonGöteborg/Majorna OK52:3918:04
13Jenny WåhlanderFrölunda OL55:2820:53
14Pertti HeedOK Orinto57:3122:56
15Katarina EnbomVänersborgs SK59:3725:02
16Kent PeterssonIFK Göteborg61:0326:28
17Gunnar ChristianssonTrollhättans SK67:0332:28
18Stefan StoltVänersborgs SK68:1633:41
19Inger SundinOK Landehof69:2034:45
20Ulf LarssonLerums SOK71:3436:59
21Kjell RybergIFK Göteborg74:0439:29
22Hanna SaarIF Hagen81:3947:04
Niklas FernqvistKlUBBLÖSEj godk.
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SKEj godk.

Ö8 5560 meter 20 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Rikard PentonenIFK Göteborg46:270:00
2Daniel NetzVänersborgs SK46:280:01
3Mats ChristianssonUddevalla OK50:564:29
4Karl LarssonUddevalla OK52:346:07
5Martin NilssonKungälvs OK54:448:17
6Patrik FalkGöteborg/Majorna OK55:319:04
7Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb56:159:48
8Oscar SvalinVänersborgs SK56:3110:04
9Pål MagnussonStenungsunds OK57:0410:37
10David HäggGotlands Bro Orienteringsklubb59:4013:13
11Anna LövgärdOK Alehof60:0513:38
12Joel LarssonSävedalens AIK62:2015:53
13Maria GustafssonSävedalens AIK63:0516:38
14Håkan LindénUddevalla OK64:0617:39
15Marcus GardeliusGotlands Bro Orienteringsklubb67:0420:37
16Patrik NilssonOK Tyr70:2223:55
17Ellen LarssonSävedalens AIK74:1727:50
18Erik FalkebyLjungskile FK79:3933:12
19Bert-Ove LarssonUddevalla OK80:0933:42
20Ingemar PetterssonVänersborgs SK84:0737:40


Skapad 2010-09-05 20:58:14 med OLA version 4.1.6