Edet-Dubbeln, Resultatlista

Etapp 2, 2009-06-14

D101320 meter4 anmälda
1Josephine ThorssonOK Gipen16:39
2Henny HildåsOK Gipen18:34
3Kimberly FlachOK Gipen19:17
4Josefine LiljeqvistStenungsunds OK24:06
D121560 meter5 anmälda
1Agnes SpånérSävedalens AIK8:59
2Emelie RoosOK Landehof12:42
3Signe SteindahlStenungsunds OK13:01
4Elvira OlssonOK Kroppefjäll18:42
Ronja SteindahlStenungsunds OKEj godk.
D141910 meter4 anmälda
1Sofia LiljeqvistStenungsunds OK13:56
2Svenungsson SofieOK Gipen14:43
3Ellinor ÅhmanBredareds IF15:03
Malin ReichenbergIdefjordens SKEj start
D202480 meter10 anmälda
1Paula JungbjerFK Herkules15:55
2Sara AnderssonOK Flundrehof16:51
3Lisa ReichenbergIdefjordens SK17:43
4Karin HaaseVänersborgs SK18:07
5Helena IsakssonOK Löftan18:37
6Elin HanssonOK Flundrehof19:11
7Sofia AnderssonOK Flundrehof19:38
8Kajsa WinbergStenungsunds OK19:51
9Frida StrandbergSävedalens AIK22:02
10Sofia KlassonOK Flundrehof23:11
D213100 meter18 anmälda
1Linda MartinssonIF Marin Väst15:47
2Sandra WassbladUddevalla OK17:58
3Jenny NymanVänersborgs SK18:00
4Madelene LööfMariestads FK18:23
5Lina LarssonVänersborgs SK18:24
6Susanne SjööTullinge SK18:45
7Lina HulanderUlricehamns OK18:50
8Anna SäfstenFK Herkules19:46
9Lena MaxFrölunda OL20:08
10Emelie SvalinVänersborgs SK20:19
11Maria EdvallIK Stern22:36
12Hanna WeimannIK Uven22:56
13Anna SvedängIFK Göteborg23:25
14Sandra AxelssonVänersborgs SK24:55
15Malin TheanderStenungsunds OK26:04
16Linda WikStenungsunds OK26:05
Therese EnengeBredareds IFEj godk.
Elin MånssonOK LöftanEj start
D352480 meter6 anmälda
1Yvonne FjordsideSävedalens AIK15:34
2Anna LövgärdOK Alehof18:50
3Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK19:18
4Sofia GustafssonVänersborgs SK20:18
5Lena HörbergIK Stern21:26
Martina D StigssonVänersborgs SKEj start
D402480 meter4 anmälda
1Marie KarlssonStenungsunds OK18:35
2Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb21:36
Bodil AhlströmTrollhättans SOKEj start
Ingalill GrundOK RotoEj start
D452090 meter8 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK11:08
2Nina BejbomUddevalla OK13:21
3Carina AnderssonIdefjordens SK13:28
4Annette Falck-LarssonVänersborgs SK13:29
5Jenny HomannFrölunda OL14:27
6Katarina HaaseVänersborgs SK15:00
7Carina ReichenbergIdefjordens SK16:33
8Kristin BackVänersborgs SK17:05
D502090 meter8 anmälda
1Monica KnutssonSävedalens AIK12:55
2Christina BerggrenLjungskile FK15:50
3Elisabet MånssonOK Löftan16:15
4Catharina CarlssonTrollhättans SOK18:04
5Monika NilssonOK Alehof18:05
6Monica IsakssonFjärås AIK20:00
7Elise JohannessonTrollhättans SOK21:38
Lena HåkanssonIK UvenEj start
D552160 meter10 anmälda
1Monica LööfMariestads FK13:30
2Ulla CarlstedtSävedalens AIK13:35
3Berith PetterssonVänersborgs SK14:25
4Gunilla HogedalVänersborgs SK14:36
5Eva BlomströmIK Stern15:00
6Karin AxelssonIK Uven16:30
7Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK17:36
8Lena Weiming NybergKinnaströms SK20:20
9Birgitta AxelssonOK Skogsmunken24:20
Birgitta WiklundOK SkogsvargarnaEj start
D602160 meter3 anmälda
1Britt-Marie GrönroosOK Alehof15:37
2Ann-Britt JohanssonIK Stern16:52
3Inger Alice EismarkIFK Göteborg22:38
D651910 meter7 anmälda
1Christina SchedwinFK Herkules12:22
2Ulla LindheIK Stern13:13
3Birgitta StenströmVänersborgs SK13:41
4Lena WaernTrollhättans SOK15:16
5Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK15:47
Margareta JohanssonTrollhättans SOK15:47
7Lilian SamuelssonKungälvs OK16:22
D701560 meter7 anmälda
1Inger HallbergIK Uven13:01
2Lisbeth JohanssonSödertälje-Nykvarn OF13:36
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK13:41
4Gunnel BörjessonIK Uven14:01
5Signe NymanUddevalla IS15:28
6Kerstin FredrikssonLjungskile FK15:46
7Vivi-Anne BylundRydboholms SK16:38
H101320 meter6 anmälda
1Gustav NymanVänersborgs SK9:43
2Niklas FlachOK Gipen18:15
3Filip RagnarssonOK Gipen22:43
4Benjamin GabrielssonKungälvs OK23:56
5Oliver Fransson-LeeOK Alehof27:48
Oscar KarlssonTrollhättans SOKEj godk.
H121560 meter8 anmälda
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL8:20
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK8:38
3Douglas Fransson-LeeOK Alehof10:17
4Hugo ThunbergOK Alehof11:03
5Isak BorgOK Gipen12:07
6Kevin KullgrenVänersborgs SK12:22
7Anton BernevingOK Gipen12:50
8Simon FeldtmannOK Skogsvargarna26:47
H141910 meter4 anmälda
1Henrik AnderssonOK Flundrehof10:33
2Alexander PihlSOK 6811:26
3Gabriel AnderssonIdefjordens SK11:56
Colin Fransson-LeeOK AlehofEj start
H162090 meter2 anmälda
1Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb10:20
Andreas KarlssonOK KroppefjällEj start
H183100 meter3 anmälda
1Albin ThunbergOK Alehof13:10
2Egil EdvardsenGöteborg/Majorna OK13:24
3Fredrik WessmarkOK Flundrehof17:24
H213160 meter17 anmälda
1Jonas GustafssonVänersborgs SK14:32
2Martin AhlqvistFrölunda OL15:18
3Viktor GovikStångenäs AIS16:04
4Johnny HålsjöOK Alehof16:33
5Andreas WestbergOK Orinto17:40
6Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb17:55
7Joakim AxelssonOK Skogsmunken18:21
8Daniel OlssonUddevalla OK18:22
9Johan LeijgårdGudhems IF18:32
10Klas ÅströmFK Herkules18:46
11Roger LundinFK Herkules19:45
12Daniel NilssonIK Stern20:13
13Johan KarlssonOK Flundrehof20:21
14Tomas JohanssonVänersborgs SK20:23
15Erik HemmendorffFK Herkules21:15
16Andreas SkymbergSävedalens AIK22:00
17Jonas LarssonDegerfors OK29:12
H352700 meter10 anmälda
1Richard SottFrölunda OL14:39
2Anders LövgärdOK Alehof15:22
3Anders HellgrenFrölunda OL15:47
4Magnus HomannFrölunda OL16:06
5Johan ÅhlundVänersborgs SK16:23
6Stefan JohanssonFrölunda OL16:25
7Erik AderstedtKungälvs OK17:09
8Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK18:13
9Thomas SteindahlStenungsunds OK19:36
Anders ArfwedsonFrölunda OLEj godk.
H402700 meter9 anmälda
1Leif EinarssonKungälvs OK16:15
2Stefan HellqvistOK Flundrehof16:34
3Peter StrömdahlOK Skogsvargarna18:41
4Lennart NymanVänersborgs SK19:46
5Ulf GabrielssonKungälvs OK23:29
6Thomas AsplundOK Skogsvargarna27:55
Anders LarssonVänersborgs SKEj start
Anders KarlssonOK KroppefjällEj start
Ulf DanielssonÅmåls OKEj start
H453100 meter9 anmälda
1Ralph JohanssonStångenäs AIS14:38
2Nils-Olof LarssonVänersborgs SK16:32
3Bengt GrewinFrölunda OL16:51
4Hans KööhlerTrollhättans SOK18:26
5Lars AnderssonOK Flundrehof18:29
6Krister WessmarkOK Flundrehof19:08
7Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK19:21
8Tomas AndreassonFrölunda OL22:17
Roger PihlSOK 68Ej start
H502480 meter17 anmälda
1Asgeir EdvardsenGöteborg/Majorna OK13:51
2Stefan SjöblomFrölunda OL14:06
3Per-Anders EnengeBredareds IF14:23
4Anders SpånérSävedalens AIK14:51
5Anders AxelssonTrollhättans SOK14:54
6Anders WassbladVänersborgs SK14:59
7Inge JosefssonStångenäs AIS15:43
8Anders KjellbergOK Flundrehof16:26
9Pierre KarlssonOK Alehof16:27
10Conny SahlinVänersborgs SK17:21
11Göran BerggrenLjungskile FK17:37
12Ingemar StrandellGöteborgs Skidklubb17:46
13Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb18:31
14Mats NybergLerums SOK21:42
15Rudolf BrogrenKungälvs OK22:12
16Björn WinbergStenungsunds OK24:50
Göran HåkanssonIK UvenEj start
H552480 meter17 anmälda
1Ulf PetersonKungälvs OK13:49
2Hans EkbergTrollhättans SOK14:30
3Kent KardellLjungskile FK15:03
Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK15:03
5Lars HogedalVänersborgs SK15:08
6Roland HulanderUlricehamns OK15:29
7Gunnar BejbomUddevalla OK15:49
8Sten BlomströmIK Stern16:14
9Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK16:35
10Göran LarssonVänersborgs SK16:36
11Stefan MillegårdSävedalens AIK16:44
12Lennart HålsjöOK Skogshjortarna17:35
13Kjell Olof EhrencronaIFK Göteborg18:47
14Lennart JakobsonTibro OK19:27
15Bo MånssonOK Löftan20:04
16Anders IsakssonFjärås AIK26:24
Göran OlssonIdefjordens SKEj start
H602090 meter15 anmälda
1Anders BjörnbergFrölunda OL10:16
2Olle AdolfssonLerums SOK10:38
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:43
4Per-Arne KällénUddevalla OK10:52
5Jack GrönroosOK Alehof10:56
6Conny JidetoftStångenäs AIS11:04
7Olof KarlssonUddevalla OK11:30
8Oskar JohanssonStångenäs AIS12:33
9Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna13:30
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK13:33
11Lars-Olof RönnqvistOK Löftan13:38
12Bror PalgrimVänersborgs SK13:49
13Åke AxelssonOK Skogsmunken14:33
14Håkan KarlssonOK Flundrehof17:03
Christer HenriksgårdOK KlyftamoEj godk.
H652160 meter15 anmälda
1Roland NilssonFalköpings AIK OK11:00
2Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna11:49
3Ingemar WiklundOK Skogsvargarna11:56
4Henrik HvoslefIK Stern12:10
5Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OF12:32
6Ingemar LindblomIFK Göteborg12:33
7Rune ArvidssonMarkbygdens OK13:09
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna13:10
9Karl-Axel JohanssonIK Uven13:18
10Hans JohanssonIK Stern13:30
11Sune MentorGöteborg/Majorna OK15:57
12Palle Möller NielsenOdense Orineteringsklub16:26
13Göte NatanaelssonLjungskile FK17:09
14Christer WestbergIFK Göteborg17:16
15Bo WesterbergVänersborgs SK20:02
H702160 meter9 anmälda
1Agne ÖstenssonTolered-Utby Ol-klubb13:23
2Ingemar HolmbergIF Hagen13:58
3Leif JohanssonTrollhättans SOK15:28
4Arne KlassonLjungskile FK15:45
5Alf LundströmLjungskile FK16:07
6Gunnar WaernTrollhättans SOK17:08
7Totte HolmMarkbygdens OK18:04
8Gunnar BylundRydboholms SK19:52
9Rolf StenströmVänersborgs SK22:06
H751910 meter4 anmälda
1Bertil PetterssonOK Tyr14:10
2Gunnar LarssonUddevalla IS14:38
Nils JanssonSkattkärrs IFEj start
Karlerik FranssonTrollhättans SOKEj start
ÖPPEN 11320 meter7 anmälda
1Alexander RoosOK Landehof12:12
2Tone HildåsOK Gipen16:35
Lea HildåsOK Gipen16:35
4Hampus HellqvistOK Flundrehof21:23
5Bjarne FlachOK Gipen26:57
6Gunnar ErikssonAvesta OK34:33
Lucy LouTibroOKEj start
ÖPPEN 21910 meter15 anmälda
1Anna MånssonOK Löftan12:11
2Olle HanssonOK Flundrehof12:53
3Johanna RönnqvistOK Löftan14:05
4Anna Lena GovikStångenäs AIS14:24
5Matilda LarssonOK Kroppefjäll14:37
6Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal15:31
7Karin SamuelssonKungälvs OK15:56
8Jessica ArfwedsonFrölunda OL16:26
9Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb16:42
10Marita SalomonssonVänersborgs SK17:08
11Sofia Lillsunde RundgrenFrölunda OL24:01
12Annie AndreassonFrölunda OL24:13
Tobias KarlssonOK KroppefjällEj start
Linus Pettersson CarlanderIFK GöteborgEj start
Kent PetterssonIFK GöteborgEj start
ÖPPEN 42700 meter16 anmälda
1Jens UddénLjungskile FK16:51
2Martin SchagerlindOK Bävern17:36
3Cedrik SjöblomFrölunda OL18:59
4Tony GrantzLjungskile FK21:06
5Karin LaurellOK Flundrehof25:03
6Eva Bäcklund Trollhättans SOK25:06
7Christina LiljeqvistStenungsunds OK26:04
8Joakim LundqvistGöteborg/Majorna OK27:47
9Martin SvennungssonOK Gipen27:48
10Annika WessmarkOK Flundrehof28:45
11Barbro KlassonOK Flundrehof29:02
12Elisabeth LundqvistGöteborg/Majorna OK38:44
13Lisbeth NilssonFalköpings AIK OK41:46
Magnus HöijerLinköpings OKEj start
Kristina ÅhlundVänersborgs SKEj start
Tomas PetterssonIFK GöteborgEj start


Skapad 2009-06-14 18:27:44 med OLA version 4.1.0