Edet-Dubbeln, Resultatlista

Etapp 1, 2009-06-14

D101600 meter4 anmälda
1Josefine LiljeqvistStenungsunds OK13:42
2Henny HildåsOK Gipen16:28
3Josephine ThorssonOK Gipen22:13
4Kimberly FlachOK Gipen24:37
D121770 meter5 anmälda
1Agnes SpånérSävedalens AIK11:29
2Emelie RoosOK Landehof14:25
3Signe SteindahlStenungsunds OK14:48
4Elvira OlssonOK Kroppefjäll25:38
Ronja SteindahlStenungsunds OKEj godk.
D142130 meter4 anmälda
1Svenungsson SofieOK Gipen20:32
2Sofia LiljeqvistStenungsunds OK21:59
3Ellinor ÅhmanBredareds IF22:58
Malin ReichenbergIdefjordens SKEj start
D202690 meter10 anmälda
1Lisa ReichenbergIdefjordens SK24:06
2Karin HaaseVänersborgs SK25:36
3Paula JungbjerFK Herkules25:41
4Helena IsakssonOK Löftan26:08
5Frida StrandbergSävedalens AIK26:41
6Sara AnderssonOK Flundrehof27:29
7Kajsa WinbergStenungsunds OK29:59
8Sofia AnderssonOK Flundrehof32:52
9Sofia KlassonOK Flundrehof36:23
10Elin HanssonOK Flundrehof38:35
D212800 meter18 anmälda
1Jenny NymanVänersborgs SK20:05
2Linda MartinssonIF Marin Väst20:43
3Lina LarssonVänersborgs SK21:24
4Sandra WassbladUddevalla OK21:44
5Susanne SjööTullinge SK21:46
6Emelie SvalinVänersborgs SK21:58
7Lina HulanderUlricehamns OK23:34
8Anna SäfstenFK Herkules23:51
9Madelene LööfMariestads FK24:31
10Hanna WeimannIK Uven25:30
11Therese EnengeBredareds IF27:45
12Anna SvedängIFK Göteborg28:33
13Lena MaxFrölunda OL29:13
14Malin TheanderStenungsunds OK31:03
15Linda WikStenungsunds OK31:42
16Sandra AxelssonVänersborgs SK32:34
17Maria EdvallIK Stern40:57
Elin MånssonOK LöftanEj godk.
D352690 meter6 anmälda
1Yvonne FjordsideSävedalens AIK22:34
2Anna LövgärdOK Alehof24:19
3Martina D StigssonVänersborgs SK25:00
4Sofia GustafssonVänersborgs SK29:39
5Lena HörbergIK Stern30:21
6Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK32:19
D402690 meter4 anmälda
1Marie KarlssonStenungsunds OK28:58
2Charlotta BerggrenTolered-Utby Ol-klubb46:31
Bodil AhlströmTrollhättans SOKEj start
Ingalill GrundOK RotoEj start
D452350 meter8 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK17:18
2Carina AnderssonIdefjordens SK19:51
3Annette Falck-LarssonVänersborgs SK20:36
4Kristin BackVänersborgs SK21:38
5Nina BejbomUddevalla OK23:03
6Jenny HomannFrölunda OL24:08
7Katarina HaaseVänersborgs SK24:11
Carina ReichenbergIdefjordens SKEj godk.
D502350 meter8 anmälda
1Catharina CarlssonTrollhättans SOK24:33
2Elisabet MånssonOK Löftan25:38
3Elise JohannessonTrollhättans SOK25:43
4Christina BerggrenLjungskile FK26:29
5Monika NilssonOK Alehof26:57
6Monica KnutssonSävedalens AIK28:17
7Monica IsakssonFjärås AIK36:19
Lena HåkanssonIK UvenEj start
D552230 meter10 anmälda
1Monica LööfMariestads FK17:34
2Gunilla HogedalVänersborgs SK19:55
3Ulla CarlstedtSävedalens AIK20:09
4Berith PetterssonVänersborgs SK20:38
5Eva BlomströmIK Stern22:33
6Karin AxelssonIK Uven23:01
7Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK26:30
8Lena Weiming NybergKinnaströms SK32:36
9Birgitta AxelssonOK Skogsmunken48:40
Birgitta WiklundOK SkogsvargarnaEj start
D602230 meter3 anmälda
1Britt-Marie GrönroosOK Alehof22:10
2Ann-Britt JohanssonIK Stern23:26
3Inger Alice EismarkIFK Göteborg32:14
D652130 meter7 anmälda
1Christina SchedwinFK Herkules15:53
2Ulla LindheIK Stern17:09
Birgitta StenströmVänersborgs SK17:09
4Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK18:22
5Lena WaernTrollhättans SOK18:40
6Lilian SamuelssonKungälvs OK20:07
7Margareta JohanssonTrollhättans SOK23:22
D701770 meter7 anmälda
1Gull-Britt GrönbergKungälvs OK15:55
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK18:58
3Lisbeth JohanssonSödertälje-Nykvarn OF18:59
4Kerstin FredrikssonLjungskile FK19:01
5Gunnel BörjessonIK Uven19:34
6Inger HallbergIK Uven20:30
7Signe NymanUddevalla IS20:35
H101600 meter6 anmälda
1Gustav NymanVänersborgs SK8:57
2Oliver Fransson-LeeOK Alehof13:01
3Oscar KarlssonTrollhättans SOK13:45
4Benjamin GabrielssonKungälvs OK13:57
5Filip RagnarssonOK Gipen16:58
6Niklas FlachOK Gipen30:01
H121770 meter8 anmälda
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL10:16
2Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK10:21
3Anton BernevingOK Gipen13:42
4Hugo ThunbergOK Alehof14:18
5Kevin KullgrenVänersborgs SK15:08
6Isak BorgOK Gipen15:20
7Douglas Fransson-LeeOK Alehof16:55
8Simon FeldtmannOK Skogsvargarna27:32
H142130 meter4 anmälda
1Henrik AnderssonOK Flundrehof13:46
2Gabriel AnderssonIdefjordens SK14:57
3Alexander PihlSOK 6816:42
Colin Fransson-LeeOK AlehofEj start
H162350 meter2 anmälda
1Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb17:22
Andreas KarlssonOK KroppefjällEj start
H182800 meter3 anmälda
1Egil EdvardsenGöteborg/Majorna OK16:03
2Albin ThunbergOK Alehof17:08
3Fredrik WessmarkOK Flundrehof23:13
H213360 meter17 anmälda
1Jonas GustafssonVänersborgs SK18:18
2Martin AhlqvistFrölunda OL19:05
3Johnny HålsjöOK Alehof20:40
4Andreas WestbergOK Orinto21:54
5Joakim AxelssonOK Skogsmunken22:21
6Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb22:30
7Daniel OlssonUddevalla OK22:35
8Johan LeijgårdGudhems IF24:19
9Klas ÅströmFK Herkules24:39
10Daniel NilssonIK Stern25:40
Tomas JohanssonVänersborgs SK25:40
12Viktor GovikStångenäs AIS25:56
13Roger LundinFK Herkules26:04
14Johan KarlssonOK Flundrehof26:29
15Andreas SkymbergSävedalens AIK28:42
16Erik HemmendorffFK Herkules31:26
17Jonas LarssonDegerfors OK35:23
H352960 meter10 anmälda
1Richard SottFrölunda OL20:53
2Anders ArfwedsonFrölunda OL21:26
3Anders LövgärdOK Alehof21:50
4Magnus HomannFrölunda OL22:29
5Anders HellgrenFrölunda OL22:39
6Johan ÅhlundVänersborgs SK23:46
7Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK24:16
8Stefan JohanssonFrölunda OL24:18
9Thomas SteindahlStenungsunds OK24:43
10Erik AderstedtKungälvs OK26:19
H402960 meter9 anmälda
1Stefan HellqvistOK Flundrehof24:01
2Peter StrömdahlOK Skogsvargarna24:38
3Leif EinarssonKungälvs OK24:43
4Lennart NymanVänersborgs SK32:04
5Ulf GabrielssonKungälvs OK38:31
6Thomas AsplundOK Skogsvargarna41:37
Anders LarssonVänersborgs SKEj start
Anders KarlssonOK KroppefjällEj start
Ulf DanielssonÅmåls OKEj start
H452800 meter9 anmälda
1Nils-Olof LarssonVänersborgs SK20:48
2Ralph JohanssonStångenäs AIS21:13
3Bengt GrewinFrölunda OL21:57
4Hans KööhlerTrollhättans SOK21:58
5Lars AnderssonOK Flundrehof22:56
6Roger PihlSOK 6825:42
7Krister WessmarkOK Flundrehof27:26
8Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK29:55
9Tomas AndreassonFrölunda OL33:03
H502690 meter17 anmälda
1Stefan SjöblomFrölunda OL20:07
2Asgeir EdvardsenGöteborg/Majorna OK20:14
3Anders AxelssonTrollhättans SOK21:04
4Anders WassbladVänersborgs SK21:18
5Inge JosefssonStångenäs AIS21:57
6Anders SpånérSävedalens AIK22:53
7Pierre KarlssonOK Alehof23:50
8Conny SahlinVänersborgs SK24:24
9Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb25:40
10Per-Anders EnengeBredareds IF25:43
11Mats NybergLerums SOK31:31
12Ingemar StrandellGöteborgs Skidklubb32:23
13Rudolf BrogrenKungälvs OK40:54
Björn WinbergStenungsunds OKEj godk.
Göran BerggrenLjungskile FKEj godk.
Anders KjellbergOK FlundrehofEj godk.
Göran HåkanssonIK UvenEj start
H552690 meter17 anmälda
1Ulf PetersonKungälvs OK19:34
2Hans EkbergTrollhättans SOK20:37
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK21:29
4Lars HogedalVänersborgs SK21:53
5Sten BlomströmIK Stern22:29
6Lennart HålsjöOK Skogshjortarna23:07
7Gunnar BejbomUddevalla OK23:21
8Stefan MillegårdSävedalens AIK23:39
9Göran LarssonVänersborgs SK24:27
10Roland HulanderUlricehamns OK26:14
11Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK28:01
12Kjell Olof EhrencronaIFK Göteborg28:05
13Lennart JakobsonTibro OK32:17
14Bo MånssonOK Löftan33:26
15Anders IsakssonFjärås AIK34:39
Kent KardellLjungskile FKEj godk.
Göran OlssonIdefjordens SKEj start
H602350 meter15 anmälda
1Per-Arne KällénUddevalla OK16:32
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto16:45
3Anders BjörnbergFrölunda OL18:01
4Olle AdolfssonLerums SOK19:03
5Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna19:34
6Jack GrönroosOK Alehof19:53
7Conny JidetoftStångenäs AIS20:07
8Lars-Olof RönnqvistOK Löftan20:59
9Oskar JohanssonStångenäs AIS22:13
10Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK22:33
11Olof KarlssonUddevalla OK23:18
12Bror PalgrimVänersborgs SK24:28
13Åke AxelssonOK Skogsmunken28:59
14Håkan KarlssonOK Flundrehof48:29
Christer HenriksgårdOK KlyftamoEj godk.
H652230 meter15 anmälda
1Roland NilssonFalköpings AIK OK16:30
2Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna16:46
3Henrik HvoslefIK Stern17:27
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna17:49
5Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OF19:06
6Hans JohanssonIK Stern19:14
7Karl-Axel JohanssonIK Uven19:23
8Ingemar LindblomIFK Göteborg20:01
9Bo WesterbergVänersborgs SK20:26
10Rune ArvidssonMarkbygdens OK21:23
11Christer WestbergIFK Göteborg22:54
12Ingemar WiklundOK Skogsvargarna23:22
13Sune MentorGöteborg/Majorna OK23:50
14Göte NatanaelssonLjungskile FK24:47
15Palle Möller NielsenOdense Orineteringsklub24:59
H702230 meter9 anmälda
1Agne ÖstenssonTolered-Utby Ol-klubb19:06
2Ingemar HolmbergIF Hagen21:40
3Leif JohanssonTrollhättans SOK21:57
4Gunnar WaernTrollhättans SOK23:06
5Arne KlassonLjungskile FK25:09
6Alf LundströmLjungskile FK25:41
7Gunnar BylundRydboholms SK28:40
8Rolf StenströmVänersborgs SK29:38
9Totte HolmMarkbygdens OK31:17
H752130 meter4 anmälda
1Gunnar LarssonUddevalla IS17:26
2Bertil PetterssonOK Tyr19:55
Nils JanssonSkattkärrs IFEj godk.
Karlerik FranssonTrollhättans SOKEj start
ÖPPEN 11600 meter7 anmälda
1Alexander RoosOK Landehof9:39
2Lea HildåsOK Gipen21:38
3Tone HildåsOK Gipen21:42
4Hampus HellqvistOK Flundrehof22:07
5Gunnar ErikssonAvesta OK27:49
6Bjarne FlachOK Gipen31:27
7Lucy LouTibroOK33:59
ÖPPEN 22130 meter15 anmälda
1Anna MånssonOK Löftan14:54
2Olle HanssonOK Flundrehof16:22
3Anna Lena GovikStångenäs AIS16:46
4Johanna RönnqvistOK Löftan18:25
5Marita SalomonssonVänersborgs SK20:15
6Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb20:26
7Jessica ArfwedsonFrölunda OL20:31
8Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal20:35
9Matilda LarssonOK Kroppefjäll23:39
10Karin SamuelssonKungälvs OK28:18
11Linus Pettersson CarlanderIFK Göteborg29:10
12Sofia Lillsunde RundgrenFrölunda OL29:18
13Annie AndreassonFrölunda OL29:30
Kent PetterssonIFK GöteborgEj godk.
Tobias KarlssonOK KroppefjällEj start
ÖPPEN 42960 meter16 anmälda
1Martin SchagerlindOK Bävern22:20
2Magnus HöijerLinköpings OK25:03
3Tomas PetterssonIFK Göteborg26:02
4Jens UddénLjungskile FK29:58
5Cedrik SjöblomFrölunda OL32:17
6Tony GrantzLjungskile FK35:02
7Christina LiljeqvistStenungsunds OK38:38
8Karin LaurellOK Flundrehof38:54
9Martin SvennungssonOK Gipen40:36
10Annika WessmarkOK Flundrehof43:18
11Barbro KlassonOK Flundrehof43:23
12Joakim LundqvistGöteborg/Majorna OK43:47
13Eva Bäcklund Trollhättans SOK45:56
14Elisabeth LundqvistGöteborg/Majorna OK56:00
15Kristina ÅhlundVänersborgs SK65:51
Lisbeth NilssonFalköpings AIK OKEj godk.


Skapad 2009-06-14 18:28:03 med OLA version 4.1.0