Edet-Dubbeln 2008, Klassresultatlista

Etapp 2, 2008-06-15


H75  4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bertil PetterssonOK Tyr43:400:00
2Åke JohanssonTrollhättans SOK43:480:08
3Karlerik FranssonTrollhättans SOK53:4110:01
Gunnar LarssonUddevalla ISEj godk.

H70  11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad38:010:00
2Ingemar HolmbergIF Hagen38:390:38
3Roland DahlIFK Göteborg39:171:16
4Ingvar JosefssonRydboholms SK42:194:18
5Arne ClaessonLjungskile FK44:026:01
6Leif JohanssonTrollhättans SOK44:056:04
7Alf LundströmLjungskile FK44:106:09
8Totte HolmMarkbygdens OK51:0613:05
9Bengt HallénTrollhättans SOK56:2918:28
10Gunnar BylundRydboholms SK67:1529:14
Gunnar ErikssonAvesta OKEj start

H65  12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:530:00
2Arne BergStjärnorps SK35:571:04
3Hans CarlssonOK Orinto37:232:30
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK38:173:24
5Hans JohanssonIK Stern40:245:31
6Christer WestbergIFK Göteborg40:325:39
7Leif OlofssonOK Flundrehof40:596:06
8Karl-Axel JohanssonIK Uven47:3912:46
Ingemar WiklundOK SkogsvargarnaEj godk.
Bo WesterbergVänersborgs SKEj godk.
Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OFEj godk.
Torgny GrönlundTrollhättans SOKEj start

H60  9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per-Arne KällénUddevalla OK38:150:00
2Anders BjörnbergFrölunda OL38:320:17
3Olof KarlssonUddevalla OK43:425:27
4Jack GrönroosOK Alehof46:528:37
5Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna52:1714:02
6Lars-Olof RönnqvistOK Löftan52:3614:21
7Åke AxelssonOK Skogsmunken52:3714:22
8Bror PalgrimVänersborgs SK54:5216:37
9Christer HenriksgårdOK Klyftamo64:3126:16

H55  13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Göran OlssonIdefjordens SK37:140:00
2Lasse HogedalVänersborgs SK41:404:26
3Per IvarssonTrollhättans SOK41:544:40
4Kent KardellLjungskile FK46:259:11
5Roland HulanderUlricehamns OK48:0010:46
6Sten BlomströmIK Stern49:5812:44
7Gunnar BejbomUddevalla OK50:0212:48
8Janne ErikssonEds SK50:1012:56
9Bo MånssonOK Löftan52:5715:43
10Jan-Erik PålssonUddevalla IS59:0621:52
11Håkan LööfMariestads FK62:2225:08
Bo KarlssonLjungskile FKEj godk.
Roalh KlevelandKvillebyns SKEj start

H50  8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ulf PalmérUlricehamns OK39:090:00
2Stefan SjöblomFrölunda OL42:223:13
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK45:236:14
4Lennart LarssonOK Flundrehof47:047:55
5Dick NymanUddevalla IS48:139:04
6Ingemar CarlssonSävedalens AIK55:4516:36
7Conny SahlinVänersborgs SK59:4420:35
8Jan AxelssonIK Uven61:3722:28

H45  12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ralph JohanssonStångenäs AIS41:510:00
2Anders AxelssonTrollhättans SOK45:584:07
3Nils-Olof LarssonVänersborgs SK46:064:15
4Hans KööhlerTrollhättans SOK51:249:33
5Mats LindströmOK Skärmen51:429:51
6Roger PihlSOK 6853:5011:59
7Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK56:3414:43
8Anders KjellbergOK Flundrehof60:1618:25
9Per-Håkan AnderssonOK Flundrehof68:5627:05
Lars SandgrenVänersborgs SKEj godk.
Krister WessmarkOK FlundrehofEj godk.
Christer BorgGöteborg-Majorna OKEj start

H40  8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tommy JohanssonStångenäs AIS39:040:00
2Ulf DanielssonÅmåls OK43:364:32
3Peter StrömdahlOK Skogsvargarna44:315:27
4Håkan FlingmarkUddevalla OK47:588:54
5Henrik JonssonStenungsunds OK59:2320:19
6Sven-Erik GrundOK Roto66:0126:57
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKEj godk.
Lennart NymanVänersborgs SKEj godk.

H35  3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stefan TisellIK Stern42:190:00
2Thomas SteindahlStenungsunds OK53:3111:12
3Thomas AsplundOK Skogsvargarna75:4233:23

H21  23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas GustafssonVänersborgs SK40:560:00
2Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan42:011:05
3Johnny HålsjöOK Alehof43:282:32
4Johan ForsstenIFK Göteborg43:382:42
5Anders LövgärdOK Alehof46:125:16
6Stefan JohanssonFrölunda OL48:027:06
7Jan JohanssonFrölunda OL49:098:13
8Marcus AnderssonIdefjordens SK51:2310:27
9Joakim AxelssonOK Skogsmunken52:4311:47
10Anders ArfwedsonFrölunda OL52:5612:00
11Magnus MattssonHägglunds IoFK56:3015:34
12Lars KarlssonOK Skogsstjärnan56:3415:38
13Roger LundinFK Herkules57:3516:39
14Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb57:5316:57
15David FriskOK Skogsmunken59:0218:06
16Markus GrundOK Roto63:5422:58
17Jonas LarssonDegerfors OK81:0040:04
Tobias GovikStångenäs AISEj godk.
Martin AhlqvistFrölunda OLEj godk.
Patrik KarlssonOK SkogsmunkenEj godk.
Viktor GovikStångenäs AISEj godk.
Richard SottFrölunda OLEj start
Henrik HanssonIdefjordens SKEj start

H18  6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Daniel MartinssonOK Kroppefjäll38:500:00
2Marcus HanssonHerrestads AIF40:301:40
3Niclas StåhlFK Herkules40:502:00
4Alexander AnderssonOK Roto45:356:45
5Tobias GrundOK Roto48:179:27
6Fredrik WessmarkOK Flundrehof54:5216:02

H16  8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Albin ThunbergOK Alehof33:100:00
2Johan SalomonssonVänersborgs SK35:011:51
3Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK39:446:34
4Tobban KarlssonOK Skogsmunken41:388:28
5Oskar NorbergTrollhättans SOK43:039:53
6Anton FriskOK Skogsmunken44:1411:04
Anders JärpedalOK SkogsvargarnaEj start
Joakim EliassonOK AlehofEj start

H14  11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Viktor FlingmarkUddevalla OK28:560:00
2Anton BlomIK Uven32:594:03
3Erik Bäcklund EkwallTrollhättans SOK36:197:23
4Gabriel AnderssonIdefjordens SK36:467:50
5Alexander PihlSOK 6839:4610:50
6Jonas JohanssonStångenäs AIS40:4311:47
7Joakim LindbomOK Skogsvargarna46:0717:11
8Oskar VigrenSävedalens AIK48:3519:39
9Anton StenbergOK Skogsvargarna58:3729:41
Odne IsaksaetreGrue I.LEj start
Samuel SandgrenVänersborgs SKEj start

H12  11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mattias JohanssonStångenäs AIS21:070:00
2Johan HöglundFK Herkules22:351:28
3Henrik AnderssonOK Flundrehof27:366:29
4Alfred SteindahlStenungsunds OK32:0010:53
5Isak HartikkaOK Skogsvargarna36:5915:52
6Mattias JonssonStenungsunds OK39:0217:55
7Niklas JonssonStenungsunds OK41:2320:16
8Kevin KullgrenVänersborgs SK41:4620:39
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLEj godk.
Mattias AlfredssonFK HerkulesEj godk.
Alfred JanssonVänersborgs SKEj start

H10  6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK20:020:00
2Tobias BerntssonStångenäs AIS35:5915:57
3Jakob HagrydhVänersborgs SK39:4119:39
4Daniel PihlSOK 6842:4322:41
Gustav NymanVänersborgs SKEj godk.
Viktor WassénVänersborgs SKEj start

D75  2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marianne HöglundFK Herkules36:440:00
2Signe NymanUddevalla IS40:143:30

D70  5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin FredrikssonLjungskile FK34:400:00
2Mildred JosefssonRydboholms SK44:299:49
3Margareta HolmbergIF Hagen46:0711:27
4Vivi-Anne BylundRydboholms SK46:5412:14
Lisbeth JohanssonSödert Nykvarn OrienteringEj start

D65  3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Birgitta StenströmVänersborgs SK43:590:00
2Gull-Britt GrönbergKungälvs OK60:2816:29
Gunnel PalgrimVänersborgs SKEj godk.

D60  4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Birgitta CarlssonOK Orinto43:230:00
2Ingrid Rex WallströmIK Uven47:524:29
3Ann-Britt JohanssonIK Stern48:325:09
4Rosa JohanssonIK Uven59:4816:25

D55  10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik38:290:00
2Gunilla HogedalVänersborgs SK38:300:01
3Ulla CarlstedtSävedalens AIK43:214:52
4Britt-Marie GrönroosOK Alehof44:125:43
5Karin AxelssonIK Uven44:205:51
6Monica LööfMariestads FK47:228:53
7Kerstin SvenssonTrollhättans SOK49:1310:44
8Eva BlomströmIK Stern56:4018:11
9Birgitta WiklundOK Skogsvargarna59:3221:03
Birgitta AxelssonOK SkogsmunkenEj start

D50  6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Monica KnutssonSävedalens AIK44:510:00
2Kerstin BurmanKvillebyns SK49:014:10
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad56:5212:01
4Helen AxelssonIK Uven57:5413:03
5Elisabet MånssonOK Löftan58:3413:43
6Ulla HallgrenOK Skogshjortarna74:0829:17

D45  8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britta SahlinVänersborgs SK43:420:00
2Birgit HanssonHerrestads AIF49:365:54
3Nina BejbomUddevalla OK50:457:03
4Annette Falck-LarssonVänersborgs SK51:017:19
5Carina ReichenbergIdefjordens SK54:4911:07
6Yvonne FriskOK Skogsmunken55:4512:03
7Carina AnderssonIdefjordens SK56:5813:16
8Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken60:2416:42

D40  4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Agneta ErikssonUddevalla OK46:030:00
2Susanne HartikkaOK Skogsvargarna51:445:41
3Päivi HanssonIdefjordens SK59:1713:14
4Ingalill GrundOK Roto66:2720:24

D35  3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jenny NymanVänersborgs SK42:000:00
2Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK56:3714:37
3Lena HörbergIK Stern61:0819:08

D21  9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Laila B HöglundFK Herkules44:210:00
2Madelene LööfMariestads FK48:043:43
3Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK49:335:12
4Lina HulanderUlricehamns OK51:417:20
5Isabelle RydénOK Alehof53:058:44
6Annica HanssonHerrestads AIF55:3611:15
7Hanna WeimannIK Uven60:0015:39
8Desiree KarlssonOK Alehof72:3628:15
9Ida SjölundHägglunds IoFK74:2730:06

D18  6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisa BorssénOK Kroppefjäll53:360:00
2Yvonne NymanUddevalla IS53:380:02
3Isabelle JohanssonIdefjordens SK55:171:41
4Rebecka HöglundFK Herkules58:375:01
5Kajsa WinbergStenungsunds OK61:488:12
Lina LarssonVänersborgs SKEj start

D16  9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisa ReichenbergIdefjordens SK49:570:00
2Lisa WinbergStenungsunds OK51:541:57
3Sofia AnderssonOK Flundrehof52:252:28
4Elin HanssonOK Flundrehof53:483:51
5Johanna AlfredssonVänersborgs SK56:396:42
6Sofia KlassonOK Flundrehof56:466:49
7Hanna SandgrenVänersborgs SK58:168:19
Lisa ViktorssonEds SKEj godk.
Emma HartikkaOK SkogsvargarnaEj start

D14  10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Malin ReichenbergIdefjordens SK38:180:00
2Pernilla BlombergOK Gipen40:462:28
3Minda LangmoenKungälvs OK42:304:12
4Jenny StenbergOK Gipen44:226:04
5Matilda AspKungälvs OK45:026:44
6Sofia LiljeqvistStenungsunds OK47:138:55
7Cherie SjöblomFrölunda OL49:5011:32
8Erika ErikssonUddevalla OK50:2312:05
9Amanda SoppiOK Kroppefjäll54:2416:06
10Amanda SteindahlStenungsunds OK59:2521:07

D12  7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Svea HagrydhVänersborgs SK28:260:00
2Lisa WassénVänersborgs SK28:330:07
3Line CederbergVänersborgs SK34:135:47
4Magnusson MyStenungsunds OK34:195:53
5Olivia NymanVänersborgs SK39:5911:33
6Malin SvenssonMarkbygdens OK50:1021:44
Liselott NymanUddevalla ISEj godk.

D10  6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Signe SteindahlStenungsunds OK33:050:00
2Karin ErikssonUddevalla OK35:272:22
3Ellen NymanOK Gipen46:2013:15
4Ronja SteindahlStenungsunds OK54:4421:39
Elin HagrydhVänersborgs SKEj godk.
Wilma JanssonVänersborgs SKEj start

ÖPPEN 1  3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marianne KarlssonOK Flundrehof29:050:00
2Anne KlintMarkbygdens OK88:5959:54
Matilda JohanssonStångenäs AISEj start

ÖPPEN 2  8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marita SalomonssonVänersborgs SK50:150:00
2Radka KühnelTrollhättans SOK50:170:02
3Karolin AlfredssonVänersborgs SK62:0011:45
4Rebecka EnglundOK Flundrehof64:5814:43
5Emmy HanssonOK Flundrehof64:5914:44
6Carina AlfredssonVänersborgs SK65:2715:12
7Annika WessmarkOK Flundrehof74:3224:17

ÖPPEN 4  9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna RosnäsSkogsluffarnas OK59:120:00
2Dennis JohanssonStångenäs AIS59:180:06
3Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK70:4111:29
Jan BorssénOK KroppefjällEj godk.
Tomas JohanssonIdefjordens SKEj godk.
Pål MagnussonSteinberg Klubb 90015Ej godk.
Barbro KlassonOK FlundrehofEj godk.
Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OKEj godk.
Kristina BerggrenKlabböle


Skapad 2008-06-15 16:29:06 med OLA version 3.5.1