Edet-Dubbeln 2008, Resultatlista

Etapp 2, 2008-06-15

H752310 meter4 anmälda
1Åke JohanssonTrollhättans SOK21:15
2Gunnar LarssonUddevalla IS21:54
3Bertil PetterssonOK Tyr23:34
4Karlerik FranssonTrollhättans SOK26:51
H701830 meter11 anmälda
1Ingemar HolmbergIF Hagen15:46
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad16:18
3Roland DahlIFK Göteborg17:23
4Arne ClaessonLjungskile FK18:09
5Alf LundströmLjungskile FK18:36
6Leif JohanssonTrollhättans SOK19:03
7Ingvar JosefssonRydboholms SK19:12
8Totte HolmMarkbygdens OK21:27
9Bengt HallénTrollhättans SOK25:32
10Gunnar BylundRydboholms SK32:07
Gunnar ErikssonAvesta OKEj start
H651830 meter12 anmälda
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna14:27
2Arne BergStjärnorps SK15:13
3Ingemar WiklundOK Skogsvargarna16:08
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK16:10
5Hans JohanssonIK Stern16:40
6Leif OlofssonOK Flundrehof16:42
7Hans CarlssonOK Orinto17:13
8Christer WestbergIFK Göteborg17:17
9Karl-Axel JohanssonIK Uven20:40
Bo WesterbergVänersborgs SKEj start
Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OFEj start
Torgny GrönlundTrollhättans SOKEj start
H602620 meter9 anmälda
1Anders BjörnbergFrölunda OL20:04
2Per-Arne KällénUddevalla OK21:34
3Olof KarlssonUddevalla OK23:39
4Jack GrönroosOK Alehof25:20
5Åke AxelssonOK Skogsmunken28:32
6Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna29:25
7Lars-Olof RönnqvistOK Löftan30:22
8Bror PalgrimVänersborgs SK31:44
9Christer HenriksgårdOK Klyftamo36:55
H552640 meter13 anmälda
1Göran OlssonIdefjordens SK19:59
2Lasse HogedalVänersborgs SK21:50
3Per IvarssonTrollhättans SOK22:07
4Gunnar BejbomUddevalla OK24:00
5Kent KardellLjungskile FK24:10
6Janne ErikssonEds SK26:37
7Roland HulanderUlricehamns OK26:54
8Sten BlomströmIK Stern27:23
9Bo MånssonOK Löftan27:35
10Håkan LööfMariestads FK32:22
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS35:01
Bo KarlssonLjungskile FKEj godk.
Roalh KlevelandKvillebyns SKEj start
H502640 meter8 anmälda
1Ulf PalmérUlricehamns OK22:04
2Stefan SjöblomFrölunda OL23:09
3Lennart LarssonOK Flundrehof23:48
4Dick NymanUddevalla IS24:05
5Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK25:29
6Ingemar CarlssonSävedalens AIK29:42
7Conny SahlinVänersborgs SK33:20
8Jan AxelssonIK Uven33:29
H452830 meter12 anmälda
1Ralph JohanssonStångenäs AIS21:13
2Anders AxelssonTrollhättans SOK22:48
3Nils-Olof LarssonVänersborgs SK25:04
4Hans KööhlerTrollhättans SOK25:17
5Roger PihlSOK 6825:21
6Mats LindströmOK Skärmen27:02
7Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK29:02
8Anders KjellbergOK Flundrehof32:22
9Per-Håkan AnderssonOK Flundrehof36:33
Lars SandgrenVänersborgs SKEj godk.
Krister WessmarkOK FlundrehofEj godk.
Christer BorgGöteborg-Majorna OKEj start
H402850 meter8 anmälda
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK19:18
2Tommy JohanssonStångenäs AIS21:03
3Ulf DanielssonÅmåls OK22:26
4Peter StrömdahlOK Skogsvargarna22:43
5Håkan FlingmarkUddevalla OK25:13
6Henrik JonssonStenungsunds OK33:05
7Sven-Erik GrundOK Roto36:11
Lennart NymanVänersborgs SKEj start
H352850 meter3 anmälda
1Stefan TisellIK Stern22:09
2Thomas SteindahlStenungsunds OK29:53
3Thomas AsplundOK Skogsvargarna43:39
H213320 meter23 anmälda
1Jonas GustafssonVänersborgs SK20:43
2Johnny HålsjöOK Alehof21:26
3Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan22:00
4Johan ForsstenIFK Göteborg22:01
5Anders LövgärdOK Alehof22:22
6Marcus AnderssonIdefjordens SK24:32
7Stefan JohanssonFrölunda OL25:04
8Jan JohanssonFrölunda OL25:18
9Tobias GovikStångenäs AIS26:18
10Anders ArfwedsonFrölunda OL28:04
11Magnus MattssonHägglunds IoFK29:22
12Joakim AxelssonOK Skogsmunken29:42
13Lars KarlssonOK Skogsstjärnan30:45
14Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb31:16
15Roger LundinFK Herkules33:19
16David FriskOK Skogsmunken33:57
17Markus GrundOK Roto34:01
18Jonas LarssonDegerfors OK42:15
Viktor GovikStångenäs AISEj godk.
Patrik KarlssonOK SkogsmunkenEj godk.
Martin AhlqvistFrölunda OLEj godk.
Richard SottFrölunda OLEj start
Henrik HanssonIdefjordens SKEj start
H182830 meter6 anmälda
1Daniel MartinssonOK Kroppefjäll19:11
2Niclas StåhlFK Herkules20:04
3Marcus HanssonHerrestads AIF20:59
4Alexander AnderssonOK Roto21:29
5Tobias GrundOK Roto25:06
6Fredrik WessmarkOK Flundrehof30:31
H162620 meter8 anmälda
1Albin ThunbergOK Alehof18:21
2Johan SalomonssonVänersborgs SK18:47
3Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK21:47
4Tobban KarlssonOK Skogsmunken23:30
5Anton FriskOK Skogsmunken24:20
6Oskar NorbergTrollhättans SOK24:57
Anders JärpedalOK SkogsvargarnaEj start
Joakim EliassonOK AlehofEj start
H142310 meter11 anmälda
1Viktor FlingmarkUddevalla OK15:40
2Anton BlomIK Uven17:09
3Gabriel AnderssonIdefjordens SK18:23
4Erik Bäcklund EkwallTrollhättans SOK18:52
5Odne IsaksaetreGrue I.L19:31
6Alexander PihlSOK 6821:12
7Jonas JohanssonStångenäs AIS21:24
8Oskar VigrenSävedalens AIK23:05
9Joakim LindbomOK Skogsvargarna24:13
10Anton StenbergOK Skogsvargarna29:30
Samuel SandgrenVänersborgs SKEj start
H121730 meter11 anmälda
1Mattias JohanssonStångenäs AIS10:29
2Johan HöglundFK Herkules10:41
3Henrik AnderssonOK Flundrehof12:18
4Isak HartikkaOK Skogsvargarna14:17
5Rasmus ArfwedsonFrölunda OL15:07
6Kevin KullgrenVänersborgs SK15:36
7Alfred SteindahlStenungsunds OK16:32
8Niklas JonssonStenungsunds OK18:36
9Mattias JonssonStenungsunds OK19:21
Mattias AlfredssonFK HerkulesEj godk.
Alfred JanssonVänersborgs SKEj start
H101610 meter6 anmälda
1Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK9:07
2Tobias BerntssonStångenäs AIS10:45
3Jakob HagrydhVänersborgs SK11:32
4Daniel PihlSOK 6817:14
Gustav NymanVänersborgs SKEj start
Viktor WassénVänersborgs SKEj start
D751730 meter2 anmälda
1Signe NymanUddevalla IS17:37
2Marianne HöglundFK Herkules17:41
D701730 meter5 anmälda
1Kerstin FredrikssonLjungskile FK15:07
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:49
3Mildred JosefssonRydboholms SK19:13
4Margareta HolmbergIF Hagen22:30
Lisbeth JohanssonSödert Nykvarn OrienteringEj start
D652310 meter3 anmälda
1Birgitta StenströmVänersborgs SK21:27
2Gunnel PalgrimVänersborgs SK22:21
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK26:17
D601830 meter4 anmälda
1Birgitta CarlssonOK Orinto18:31
2Ann-Britt JohanssonIK Stern20:07
3Ingrid Rex WallströmIK Uven21:52
4Rosa JohanssonIK Uven30:51
D551830 meter10 anmälda
1Gunilla HogedalVänersborgs SK15:53
2Ann-Marie HolmströmIK Gandvik17:12
3Ulla CarlstedtSävedalens AIK17:49
4Karin AxelssonIK Uven17:53
5Britt-Marie GrönroosOK Alehof19:08
6Kerstin SvenssonTrollhättans SOK21:42
7Monica LööfMariestads FK22:41
8Eva BlomströmIK Stern28:02
9Birgitta WiklundOK Skogsvargarna32:25
Birgitta AxelssonOK SkogsmunkenEj start
D502620 meter6 anmälda
1Monica KnutssonSävedalens AIK21:49
2Kerstin BurmanKvillebyns SK27:31
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad32:52
4Helen AxelssonIK Uven33:29
5Elisabet MånssonOK Löftan34:30
6Ulla HallgrenOK Skogshjortarna37:06
D452620 meter8 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK24:49
2Annette Falck-LarssonVänersborgs SK27:13
3Carina ReichenbergIdefjordens SK27:25
4Birgit HanssonHerrestads AIF28:00
5Nina BejbomUddevalla OK29:23
6Yvonne FriskOK Skogsmunken30:13
7Carina AnderssonIdefjordens SK30:22
8Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken35:08
D402640 meter4 anmälda
1Agneta ErikssonUddevalla OK24:28
2Susanne HartikkaOK Skogsvargarna27:24
3Päivi HanssonIdefjordens SK31:34
4Ingalill GrundOK Roto32:40
D352640 meter3 anmälda
1Jenny NymanVänersborgs SK22:32
2Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK30:49
3Lena HörbergIK Stern33:13
D212830 meter9 anmälda
1Laila B HöglundFK Herkules22:37
2Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK24:23
3Madelene LööfMariestads FK24:38
4Lina HulanderUlricehamns OK26:22
5Annica HanssonHerrestads AIF26:42
6Isabelle RydénOK Alehof28:15
7Hanna WeimannIK Uven31:57
8Desiree KarlssonOK Alehof37:15
9Ida SjölundHägglunds IoFK40:20
D182640 meter6 anmälda
1Lisa BorssénOK Kroppefjäll26:36
2Isabelle JohanssonIdefjordens SK27:57
3Yvonne NymanUddevalla IS28:09
4Rebecka HöglundFK Herkules29:09
5Kajsa WinbergStenungsunds OK32:29
Lina LarssonVänersborgs SKEj start
D162620 meter9 anmälda
1Lisa ReichenbergIdefjordens SK28:13
2Sofia AnderssonOK Flundrehof28:22
3Hanna SandgrenVänersborgs SK29:34
4Lisa WinbergStenungsunds OK29:49
5Elin HanssonOK Flundrehof31:24
6Sofia KlassonOK Flundrehof32:26
7Johanna AlfredssonVänersborgs SK32:48
Lisa ViktorssonEds SKEj godk.
Emma HartikkaOK SkogsvargarnaEj start
D142310 meter10 anmälda
1Minda LangmoenKungälvs OK18:24
2Sofia LiljeqvistStenungsunds OK20:23
3Malin ReichenbergIdefjordens SK20:38
4Amanda SoppiOK Kroppefjäll20:49
5Pernilla BlombergOK Gipen21:05
6Cherie SjöblomFrölunda OL21:58
7Matilda AspKungälvs OK22:14
8Erika ErikssonUddevalla OK23:27
9Jenny StenbergOK Gipen23:46
10Amanda SteindahlStenungsunds OK24:07
D121730 meter7 anmälda
1Svea HagrydhVänersborgs SK12:43
2Lisa WassénVänersborgs SK13:49
3Line CederbergVänersborgs SK13:57
4Liselott NymanUddevalla IS14:23
5Malin SvenssonMarkbygdens OK16:05
6Olivia NymanVänersborgs SK16:58
7Magnusson MyStenungsunds OK17:07
D101610 meter6 anmälda
1Signe SteindahlStenungsunds OK12:50
2Ellen NymanOK Gipen15:09
3Karin ErikssonUddevalla OK15:45
4Ronja SteindahlStenungsunds OK16:56
Elin HagrydhVänersborgs SKEj godk.
Wilma JanssonVänersborgs SKEj start
ÖPPEN 11610 meter3 anmälda
1Marianne KarlssonOK Flundrehof14:04
2Anne KlintMarkbygdens OK31:36
Matilda JohanssonStångenäs AISEj start
ÖPPEN 22310 meter8 anmälda
1Radka KühnelTrollhättans SOK25:31
2Marita SalomonssonVänersborgs SK28:53
3Carina AlfredssonVänersborgs SK30:57
4Karolin AlfredssonVänersborgs SK31:54
5Annika WessmarkOK Flundrehof34:58
6Rebecka EnglundOK Flundrehof35:27
7Emmy HanssonOK Flundrehof35:28
ÖPPEN 42850 meter9 anmälda
1Anna RosnäsSkogsluffarnas OK30:57
2Jan BorssénOK Kroppefjäll31:01
3Dennis JohanssonStångenäs AIS32:37
4Tomas JohanssonIdefjordens SK38:45
5Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK39:01
6Kristina BerggrenKlabböle46:41
Pål MagnussonSteinberg Klubb 90015Ej godk.
Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OKEj godk.
Barbro KlassonOK FlundrehofEj godk.


Skapad 2008-06-15 16:45:31 med OLA version 3.5.1