Edet-Dubbeln 2008, Resultatlista

Etapp 1, 2008-06-15

H752170 meter4 anmälda
1Bertil PetterssonOK Tyr20:06
2Åke JohanssonTrollhättans SOK22:33
3Karlerik FranssonTrollhättans SOK26:50
Gunnar LarssonUddevalla ISEj godk.
H702480 meter11 anmälda
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad21:43
2Roland DahlIFK Göteborg21:54
3Ingemar HolmbergIF Hagen22:53
4Ingvar JosefssonRydboholms SK23:07
5Leif JohanssonTrollhättans SOK25:02
6Alf LundströmLjungskile FK25:34
7Arne ClaessonLjungskile FK25:53
8Totte HolmMarkbygdens OK29:39
9Bengt HallénTrollhättans SOK30:57
10Gunnar BylundRydboholms SK35:08
11Gunnar ErikssonAvesta OK58:57
H652480 meter12 anmälda
1Hans CarlssonOK Orinto20:10
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna20:26
3Arne BergStjärnorps SK20:44
4Rune ArvidssonMarkbygdens OK22:07
5Christer WestbergIFK Göteborg23:15
6Hans JohanssonIK Stern23:44
7Leif OlofssonOK Flundrehof24:17
8Karl-Axel JohanssonIK Uven26:59
Bo WesterbergVänersborgs SKEj godk.
Lars JohanssonSödertälje-Nykvarn OFEj godk.
Ingemar WiklundOK SkogsvargarnaEj godk.
Torgny GrönlundTrollhättans SOKEj start
H602540 meter9 anmälda
1Per-Arne KällénUddevalla OK16:41
2Anders BjörnbergFrölunda OL18:28
3Olof KarlssonUddevalla OK20:03
4Jack GrönroosOK Alehof21:32
5Lars-Olof RönnqvistOK Löftan22:14
6Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna22:52
7Bror PalgrimVänersborgs SK23:08
8Åke AxelssonOK Skogsmunken24:05
9Christer HenriksgårdOK Klyftamo27:36
H552860 meter13 anmälda
1Göran OlssonIdefjordens SK17:15
2Bo KarlssonLjungskile FK19:30
3Per IvarssonTrollhättans SOK19:47
4Lasse HogedalVänersborgs SK19:50
5Roland HulanderUlricehamns OK21:06
6Kent KardellLjungskile FK22:15
7Sten BlomströmIK Stern22:35
8Janne ErikssonEds SK23:33
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS24:05
10Bo MånssonOK Löftan25:22
11Gunnar BejbomUddevalla OK26:02
12Håkan LööfMariestads FK30:00
Roalh KlevelandKvillebyns SKEj start
H502860 meter8 anmälda
1Ulf PalmérUlricehamns OK17:05
2Stefan SjöblomFrölunda OL19:13
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK19:54
4Lennart LarssonOK Flundrehof23:16
5Dick NymanUddevalla IS24:08
6Ingemar CarlssonSävedalens AIK26:03
7Conny SahlinVänersborgs SK26:24
8Jan AxelssonIK Uven28:08
H453220 meter12 anmälda
1Ralph JohanssonStångenäs AIS20:38
2Nils-Olof LarssonVänersborgs SK21:02
3Anders AxelssonTrollhättans SOK23:10
4Mats LindströmOK Skärmen24:40
5Lars SandgrenVänersborgs SK25:14
6Hans KööhlerTrollhättans SOK26:07
7Krister WessmarkOK Flundrehof27:29
8Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK27:32
9Anders KjellbergOK Flundrehof27:54
10Roger PihlSOK 6828:29
11Per-Håkan AnderssonOK Flundrehof32:23
Christer BorgGöteborg-Majorna OKEj start
H403170 meter8 anmälda
1Tommy JohanssonStångenäs AIS18:01
2Ulf DanielssonÅmåls OK21:10
3Peter StrömdahlOK Skogsvargarna21:48
4Håkan FlingmarkUddevalla OK22:45
5Henrik JonssonStenungsunds OK26:18
6Sven-Erik GrundOK Roto29:50
Lennart NymanVänersborgs SKEj godk.
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKEj godk.
H353170 meter3 anmälda
1Stefan TisellIK Stern20:10
2Thomas SteindahlStenungsunds OK23:38
3Thomas AsplundOK Skogsvargarna32:03
H213640 meter23 anmälda
1Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan20:01
2Jonas GustafssonVänersborgs SK20:13
3Martin AhlqvistFrölunda OL20:28
4Patrik KarlssonOK Skogsmunken21:19
5Johan ForsstenIFK Göteborg21:37
6Johnny HålsjöOK Alehof22:02
7Stefan JohanssonFrölunda OL22:58
8Joakim AxelssonOK Skogsmunken23:01
9Anders LövgärdOK Alehof23:50
10Jan JohanssonFrölunda OL23:51
11Roger LundinFK Herkules24:16
12Anders ArfwedsonFrölunda OL24:52
13Viktor GovikStångenäs AIS25:00
14David FriskOK Skogsmunken25:05
15Lars KarlssonOK Skogsstjärnan25:49
16Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb26:37
17Marcus AnderssonIdefjordens SK26:51
18Magnus MattssonHägglunds IoFK27:08
19Markus GrundOK Roto29:53
20Jonas LarssonDegerfors OK38:45
Tobias GovikStångenäs AISEj godk.
Richard SottFrölunda OLEj start
Henrik HanssonIdefjordens SKEj start
H183220 meter6 anmälda
1Marcus HanssonHerrestads AIF19:31
2Daniel MartinssonOK Kroppefjäll19:39
3Niclas StåhlFK Herkules20:46
4Tobias GrundOK Roto23:11
5Alexander AnderssonOK Roto24:06
6Fredrik WessmarkOK Flundrehof24:21
H162540 meter8 anmälda
1Albin ThunbergOK Alehof14:49
2Johan SalomonssonVänersborgs SK16:14
3Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK17:57
4Oskar NorbergTrollhättans SOK18:06
5Tobban KarlssonOK Skogsmunken18:08
6Anton FriskOK Skogsmunken19:54
Anders JärpedalOK SkogsvargarnaEj start
Joakim EliassonOK AlehofEj start
H142170 meter11 anmälda
1Viktor FlingmarkUddevalla OK13:16
2Anton BlomIK Uven15:50
3Erik Bäcklund EkwallTrollhättans SOK17:27
4Gabriel AnderssonIdefjordens SK18:23
5Alexander PihlSOK 6818:34
6Jonas JohanssonStångenäs AIS19:19
7Joakim LindbomOK Skogsvargarna21:54
8Oskar VigrenSävedalens AIK25:30
9Anton StenbergOK Skogsvargarna29:07
Samuel SandgrenVänersborgs SKEj start
Odne IsaksaetreGrue I.LEj start
H121840 meter11 anmälda
1Mattias JohanssonStångenäs AIS10:38
2Johan HöglundFK Herkules11:54
3Henrik AnderssonOK Flundrehof15:18
4Alfred SteindahlStenungsunds OK15:28
5Mattias JonssonStenungsunds OK19:41
6Isak HartikkaOK Skogsvargarna22:42
7Niklas JonssonStenungsunds OK22:47
8Kevin KullgrenVänersborgs SK26:10
9Mattias AlfredssonFK Herkules33:21
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLEj godk.
Alfred JanssonVänersborgs SKEj start
H101370 meter6 anmälda
1Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK10:55
2Tobias BerntssonStångenäs AIS25:14
3Daniel PihlSOK 6825:29
4Jakob HagrydhVänersborgs SK28:09
Gustav NymanVänersborgs SKEj godk.
Viktor WassénVänersborgs SKEj start
D751840 meter2 anmälda
1Marianne HöglundFK Herkules19:03
2Signe NymanUddevalla IS22:37
D701840 meter5 anmälda
1Kerstin FredrikssonLjungskile FK19:33
2Margareta HolmbergIF Hagen23:37
3Lisbeth JohanssonSödert Nykvarn Orientering24:54
4Mildred JosefssonRydboholms SK25:16
5Vivi-Anne BylundRydboholms SK29:05
D652170 meter3 anmälda
1Birgitta StenströmVänersborgs SK22:32
2Gull-Britt GrönbergKungälvs OK34:11
Gunnel PalgrimVänersborgs SKEj godk.
D602480 meter4 anmälda
1Birgitta CarlssonOK Orinto24:52
2Ingrid Rex WallströmIK Uven26:00
3Ann-Britt JohanssonIK Stern28:25
4Rosa JohanssonIK Uven28:57
D552480 meter10 anmälda
1Ann-Marie HolmströmIK Gandvik21:17
2Gunilla HogedalVänersborgs SK22:37
3Monica LööfMariestads FK24:41
4Britt-Marie GrönroosOK Alehof25:04
5Ulla CarlstedtSävedalens AIK25:32
6Karin AxelssonIK Uven26:27
7Birgitta WiklundOK Skogsvargarna27:07
8Kerstin SvenssonTrollhättans SOK27:31
9Eva BlomströmIK Stern28:38
Birgitta AxelssonOK SkogsmunkenEj start
D502540 meter6 anmälda
1Kerstin BurmanKvillebyns SK21:30
2Monica KnutssonSävedalens AIK23:02
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad24:00
4Elisabet MånssonOK Löftan24:04
5Helen AxelssonIK Uven24:25
6Ulla HallgrenOK Skogshjortarna37:02
D452540 meter8 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK18:53
2Nina BejbomUddevalla OK21:22
3Birgit HanssonHerrestads AIF21:36
4Annette Falck-LarssonVänersborgs SK23:48
5Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken25:16
6Yvonne FriskOK Skogsmunken25:32
7Carina AnderssonIdefjordens SK26:36
8Carina ReichenbergIdefjordens SK27:24
D402860 meter4 anmälda
1Agneta ErikssonUddevalla OK21:35
2Susanne HartikkaOK Skogsvargarna24:20
3Päivi HanssonIdefjordens SK27:43
4Ingalill GrundOK Roto33:47
D352860 meter3 anmälda
1Jenny NymanVänersborgs SK19:28
2Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK25:48
3Lena HörbergIK Stern27:55
D213220 meter9 anmälda
1Laila B HöglundFK Herkules21:44
2Madelene LööfMariestads FK23:26
3Isabelle RydénOK Alehof24:50
4Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK25:10
5Lina HulanderUlricehamns OK25:19
6Hanna WeimannIK Uven28:03
7Annica HanssonHerrestads AIF28:54
8Ida SjölundHägglunds IoFK34:07
9Desiree KarlssonOK Alehof35:21
D182860 meter6 anmälda
1Yvonne NymanUddevalla IS25:29
2Lisa BorssénOK Kroppefjäll27:00
3Isabelle JohanssonIdefjordens SK27:20
4Kajsa WinbergStenungsunds OK29:19
5Rebecka HöglundFK Herkules29:28
Lina LarssonVänersborgs SKEj start
D162540 meter9 anmälda
1Lisa ReichenbergIdefjordens SK21:44
2Lisa WinbergStenungsunds OK22:05
3Elin HanssonOK Flundrehof22:24
4Johanna AlfredssonVänersborgs SK23:51
5Sofia AnderssonOK Flundrehof24:03
6Sofia KlassonOK Flundrehof24:20
7Hanna SandgrenVänersborgs SK28:42
8Lisa ViktorssonEds SK34:48
Emma HartikkaOK SkogsvargarnaEj start
D142170 meter10 anmälda
1Malin ReichenbergIdefjordens SK17:40
2Pernilla BlombergOK Gipen19:41
3Jenny StenbergOK Gipen20:36
4Matilda AspKungälvs OK22:48
5Minda LangmoenKungälvs OK24:06
6Sofia LiljeqvistStenungsunds OK26:50
7Erika ErikssonUddevalla OK26:56
8Cherie SjöblomFrölunda OL27:52
9Amanda SoppiOK Kroppefjäll33:35
10Amanda SteindahlStenungsunds OK35:18
D121840 meter7 anmälda
1Lisa WassénVänersborgs SK14:44
2Svea HagrydhVänersborgs SK15:43
3Magnusson MyStenungsunds OK17:12
4Line CederbergVänersborgs SK20:16
5Olivia NymanVänersborgs SK23:01
6Malin SvenssonMarkbygdens OK34:05
Liselott NymanUddevalla ISEj godk.
D101370 meter6 anmälda
1Elin HagrydhVänersborgs SK17:57
2Karin ErikssonUddevalla OK19:42
3Signe SteindahlStenungsunds OK20:15
4Ellen NymanOK Gipen31:11
5Ronja SteindahlStenungsunds OK37:48
Wilma JanssonVänersborgs SKEj start
ÖPPEN 11370 meter4 anmälda
1Marianne KarlssonOK Flundrehof15:01
2Emelie SchymanÅmåls Ok49:48
3Anne KlintMarkbygdens OK57:23
Matilda JohanssonStångenäs AISEj start
ÖPPEN 22170 meter8 anmälda
1Marita SalomonssonVänersborgs SK21:22
2Radka KühnelTrollhättans SOK24:46
3Emmy HanssonOK Flundrehof29:31
Rebecka EnglundOK Flundrehof29:31
5Karolin AlfredssonVänersborgs SK30:06
6Carina AlfredssonVänersborgs SK34:30
7Annika WessmarkOK Flundrehof39:34
ÖPPEN 43170 meter9 anmälda
1Pål MagnussonSteinberg Klubb 9001521:19
2Dennis JohanssonStångenäs AIS26:41
3Anna RosnäsSkogsluffarnas OK28:15
4Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK31:40
5Barbro KlassonOK Flundrehof37:17
6Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK47:50
Jan BorssénOK KroppefjällEj godk.
Tomas JohanssonIdefjordens SKEj godk.


Skapad 2008-06-15 16:44:41 med OLA version 3.5.1