Edet-Dubbeln, Resultatlista

Etapp 1, 2007-06-10

H752220 meter7 anmälda
1Rolf JohnssonVänersborgs SK17:23
2Gunnar LarssonUddevalla IS18:25
3Karlerik FranssonTrollhättans SOK18:44
4Åke JohanssonTrollhättans SOK19:14
5Ragnar HallstenOK Roto20:32
6Yngve HederströmOK Skogshjortarna39:02
Ulf SmedbergTrollhättans SOKEj start
H702280 meter11 anmälda
1Ingemar AlfredssonIK Uven17:36
2Alf LundströmLjungskile FK17:52
3Ingemar HolmbergIF Hagen18:32
4Leif JohanssonTrollhättans SOK19:10
5Kurt JohanssonUddevalla IS19:14
6Totte HolmMarkbygdens OK20:43
7Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK21:15
8Bengt HallénTrollhättans SOK21:23
9Rolf StenströmVänersborgs SK26:02
10Gunnar ErikssonAvesta OK48:53
Rolf OsbeckTolered-Utby Ol-klubbEj start
H652280 meter10 anmälda
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna16:12
2Karl-Axel JohanssonIK Uven16:38
3Leif OlofssonOK Flundrehof17:10
4Arne ClaessonLjungskile FK19:55
5Bo WesterbergVänersborgs SK20:10
6Karl-Johan KarlssonOK Skärmen22:27
7Gunnar WaernTrollhättans SOK23:41
8Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK23:54
9Gunnar BylundRydboholms SK24:17
10Alf KjellbergBredareds IF26:45
H602430 meter13 anmälda
1Roland NilssonFalköpings AIK OK14:23
2Per-Arne KällénUddevalla OK14:59
3Oskar JohanssonStångenäs AIS16:36
4Olof KarlssonUddevalla OK16:54
5Jan BojlingSolna OK17:49
6Ingemar WiklundOK Skogsvargarna20:01
7Christer WestbergIFK Göteborg20:37
8Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna20:51
9Bror PalgrimVänersborgs SK21:18
10Göran SvahnBorås GIF23:33
11Christer HenriksgårdOK Klyftamo24:35
12Håkan KarlssonOK Flundrehof27:51
Anders BjörnbergFrölunda OLEj godk.
H552810 meter9 anmälda
1Göran OlssonIdefjordens SK14:51
2Bo KarlssonLjungskile FK17:47
3Stefan MillegårdSävedalens AIK19:08
4Lars-Olof RönnqvistOK Löftan19:23
5Clyde PerssonLjungskile FK20:01
6Martin HäggblomOK Klyftamo20:45
Per IvarssonTrollhättans SOKEj godk.
Mats BlomLjungskile FKEj start
Anders IsakssonFjärås AIKEj start
H502810 meter18 anmälda
1Ulf PetterssonKungälvs OK15:55
2Hans EkbergTrollhättans SOK16:57
3Per-Anders EnengeBredareds IF17:04
4Johan CarlssonTrollhättans SOK17:36
5Jerker NetzTrollhättans SOK18:14
6Terje BergetIdefjordens SK18:29
7Conny SahlinVänersborgs SK18:52
8Lennart LarssonOK Flundrehof19:43
9Kjell EhrencronaIFK Göteborg19:47
10Lars EkbergTrollhättans SOK20:10
11Håkan OlssonMunkedals SOK21:21
12Terje GrannFossum IF21:50
13Bo MånssonOK Löftan21:54
14Ralf LennartssonOK Flundrehof25:26
Ulf PalmérUlricehamns OKEj start
Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOKEj start
Sören LindTrollhättans SKEj start
Göran BerggrenLjungskile FKEj start
H453010 meter14 anmälda
1Ralph JohanssonStångenäs AIS15:52
2Roger HallgrenIFK Göteborg16:46
3Anders SjögrenOK Kullingshof17:21
4Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK17:23
5Magnus WallinMarkbygdens OK19:30
6Anders KjellbergOK Flundrehof19:32
7Anders WassbladUddevalla OK19:53
8Anders AxelssonTrollhättans SOK20:35
9Dick NymanUddevalla IS21:02
10Torbjörn SalomonssonVänersborgs SK21:33
11Leif MobergVänersborgs SK21:46
12Roger PihlSOK 6823:37
13Björn WinbergStenungsunds OK29:18
14Tomas HugossonMunkedals SOK32:02
H403060 meter12 anmälda
1Mats KristianssonTrollhättans SOK15:53
2Tommy JohanssonStångenäs AIS16:53
3Bo HallbergFalköpings AIK OK17:23
4Ulf DanielssonÅmåls OK17:58
5Kent SkärbergVänersborgs SK18:43
6Hans KööhlerTrollhättans SOK19:21
7Jonas AnderssonVärend GN OL19:35
8Lars NielsenStångenäs AIS20:27
Mikael JungbjerGöteborgs SkidklubbEj start
Karl-Olof ErikssonUddevalla OKEj start
Sven-Erik GrundOK RotoEj start
Leif EinarssonKungälvs OKEj start
H353060 meter4 anmälda
1Brett WeihartOK Orinto18:18
2Lars ZachrissonKungälvs OK19:54
3Thomas AsplundOK Skogsvargarna25:32
Tommy HartikkaOK SkogsvargarnaEj godk.
H213400 meter35 anmälda
1Martin HogedalOK Orion15:21
2Mattias NiggliUlricehamns OK15:26
3David BejbomVänersborgs SK16:19
4Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK16:43
5Fredrik EliassonIK Stern16:44
6Daniel NetzVänersborgs SK16:46
7Anders HöijeGöteborg-Majorna OK16:58
8Jonas HogedalVänersborgs SK17:09
9Stian GrannNTNUI17:11
10Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK17:25
11Mathias HäggblomOK Klyftamo17:48
12Jesper WassbladVänersborgs SK18:05
13Martin AhlqvistFrölunda OL18:11
14Simon MarkendahlOK Klyftamo18:17
15Richard SottFrölunda OL18:30
16Robert WestmanOK Alehof18:32
17Jens UddénLjungskile FK18:39
18Anders LövgärdOK Alehof19:13
19Stefan JohanssonFrölunda OL19:17
20Anders HellgrenFrölunda OL19:34
21Peter MarkendahlOK Klyftamo20:31
22Jan JohanssonFrölunda OL20:54
23Tomas JohanssonVänersborgs SK20:56
24Pär JohanssonOK Alehof21:59
25Klas ÅströmFK Herkules22:12
26Stefan MårtenssonFrölunda OL22:35
27Mattias PrickUddevalla OK22:40
28Daniel OlssonUddevalla OK22:56
29Joakim WigströmFrölunda OL26:08
30Magnus ErikssonFrölunda OL30:52
Niclas SahlinVänersborgs SKEj start
Patrik HanssonHerrestads AIFEj start
Johan ForsstenIFK GöteborgEj start
Jonas H T KarlssonOK SkogsmunkenEj start
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKEj start
H183010 meter11 anmälda
1Niclas StåhlFK Herkules16:21
2Anders HedbergLerums SOK16:49
3Patrik KarlssonOK Skogsmunken17:05
4Alexander WestbergOK Tranan17:13
5Erik BernérusSävedalens AIK17:20
6Pontus CarlssonTrollhättans SOK18:15
7Mattias EliassonIK Stern20:21
8Isak PartanenStenungsunds OK23:54
Andreas AnderssonOK RotoEj godk.
Marcus HanssonHerrestads AIFEj godk.
Markus GrundOK RotoEj start
H162430 meter15 anmälda
1Johan SandströmOK Gipen12:32
2Karl-Johan WestbergOK Tranan12:55
3Johan SalomonssonVänersborgs SK12:59
4Christoffer OhlssonUddevalla OK14:02
5Daniel MartinssonOK Kroppefjäll14:50
6Dag StridhOK Gipen14:52
7Tobias GrundOK Roto15:11
8Erik WallinMarkbygdens OK15:13
9Tony NielsenStångenäs AIS15:23
10Anders JärpedalOK Skogsvargarna15:27
11André ErlandssonUddevalla OK16:09
12Fredrik WessmarkOK Flundrehof16:25
13Alexander AnderssonOK Roto16:31
14Johan BlickOK Alehof17:08
15Dennis JohanssonStångenäs AIS22:54
H142220 meter19 anmälda
1Joakim EliassonOK Alehof10:33
2Jens WängdahlOK Gipen10:34
3Kristian Narbro-PorathTolered-Utby Ol-klubb11:31
4Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK12:15
5Anders OhlssonUddevalla OK12:34
6Jesper SjögrenOK Kullingshof12:40
7Viktor FlingmarkUddevalla OK12:43
8Gabriel AnderssonUlricehamns OK13:12
9Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK13:30
10Marcus BomanStångenäs AIS13:36
11Jonas JohanssonStångenäs AIS14:13
12Daniel SöderströmOK Skogsvargarna15:08
13Daniel ZachrissonKungälvs OK18:33
14Erik SkärbergVänersborgs SK19:06
15Alexander SegleUddevalla OK29:49
16Dag Lihnell DjurskogOK Skogsmunken43:42
Ludvig ArnåsOK KroppefjällEj start
Jonathan ErlandssonUddevalla OKEj start
Per MobergVänersborgs SKEj start
H121820 meter12 anmälda
1Mattias JohanssonStångenäs AIS11:19
2Max HartikkaOK Skogsvargarna12:11
3Gabriel AnderssonIdefjordens SK12:25
4Samuel SandgrenVänersborgs SK12:26
5Odne IsaksaetreGrue I.L13:24
6Henrik AnderssonOK Flundrehof14:33
7Erik Bäcklund EkwallTrollhättans SOK15:05
8Alexander PihlSOK 6815:40
9Olof LennartssonOK Flundrehof17:17
10Alfred JanssonVänersborgs SK24:19
11viktor KristofferssonHerrestads AIF25:59
Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OKEj start
H101490 meter7 anmälda
1Edvin AnderssonVärend GN OL9:28
2Isak HartikkaOK Skogsvargarna13:11
3Elias Bäcklund-EkwallTrollhättans SOK17:20
4Erik BlickOK Alehof19:03
5Filip ZachrissonKungälvs OK21:51
6Jonatan SegleUddevalla OK27:00
Emil HermanssonOK SkogsmunkenEj start
D701820 meter3 anmälda
1Kerstin FredrikssonLjungskile FK18:10
2Marianne HöglundFK Herkules18:25
3Signe NymanUddevalla IS20:00
D652220 meter6 anmälda
1Birgitta StenströmVänersborgs SK17:04
2Margareta JohanssonTrollhättans SOK18:44
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK23:01
4Gunvor JonssonVänersborgs SK24:30
5Margareta HolmbergIF Hagen29:59
Mariann KjellbergBredareds IFEj godk.
D602280 meter4 anmälda
1Britta LarssonOK Frisene20:40
2Lena WaernTrollhättans SOK21:43
3Ingrid Rex WallströmIK Uven22:48
4Gunborg GustafssonBorås GIF27:17
D502430 meter8 anmälda
1Britt-Marie GrönroosOK Alehof19:58
2Christina BerggrenLjungskile FK21:31
3Karin AxelssonIK Uven22:29
4Berith PetterssonVänersborgs SK23:30
5Ulla HallgrenOK Skogshjortarna24:38
6Karin OlssonMunkedals SOK25:42
Birgitta WiklundOK SkogsvargarnaEj start
Britt BlomLjungskile FKEj start
D452430 meter8 anmälda
1Britta SahlinVänersborgs SK16:25
2Elisabet MånssonOK Löftan17:05
3Annette Falck-LarssonVänersborgs SK17:26
4Anita DavalliusUddevalla IS17:50
5Birgit HanssonHerrestads AIF19:06
6Monica KnutssonSävedalens AIK20:36
7Catharina CarlssonTrollhättans SOK25:28
Carina ReichenbergIdefjordens SKEj start
D402810 meter6 anmälda
1Agneta ErikssonUddevalla OK19:00
2Susanne HartikkaOK Skogsvargarna20:57
3Carina AnderssonIdefjordens SK22:05
4Kristin BackVänersborgs SK24:17
Ingalill GrundOK RotoEj start
Annika PaulssonHerrestads AIFEj start
D213010 meter29 anmälda
1Simone Niggli-LuderUlricehamns OK14:09
2Helen BridleGöteborg-Majorna OK15:44
3Laila B HöglundFK Herkules16:29
4Emma AnderssonSävedalens AIK16:44
5Jenny NymanVänersborgs SK17:20
6Emma PalmérUlricehamns OK17:23
7Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK17:28
8Camilla BerglundSävedalens AIK17:37
9Yvonne FjordsideSävedalens AIK17:50
10Emelie SvalinVänersborgs SK18:05
11Linda WennerlundGöteborg-Majorna OK19:13
12Helena LidhageUlricehamns OK19:45
13Kristina HäggblomOK Klyftamo20:02
14Martina D StigssonVänersborgs SK20:04
15Sofia MalmqvistGöteborg-Majorna OK20:12
16Hanna SvenssonUlricehamns OK20:16
17Anna LövgärdOK Alehof20:37
18Marie JohanssonGöteborg-Majorna OK21:36
19Anna MattssonVärend GN OL22:13
20Anna SäfstenFK Herkules22:56
21Malin TheanderStenungsunds OK26:51
22Sandra AxelssonVänersborgs SK28:08
23Sanna NymanUddevalla IS30:05
24Teres ZachrissonKungälvs OK31:48
25Carolina EhrencronaIFK Göteborg33:50
26Linda WikStenungsunds OK35:25
Eva ÖhlundUlricehamns OKEj start
Sandra WassbladUddevalla OKEj start
Annica HanssonHerrestads AIFEj start
D182810 meter9 anmälda
1Lina LarssonVänersborgs SK16:55
2Rebecca BejbomUddevalla OK18:09
3Charlotta BerggrenLjungskile FK20:04
4Lisa BorssénOK Kroppefjäll20:54
5Ingrid JanssonOK Kroppefjäll23:35
6Lisa WeimannIK Uven23:57
Sofia SalomonssonVänersborgs SKEj godk.
Helena IsakssonOK LöftanEj start
Ylva FonseliusFK HerkulesEj start
D162430 meter8 anmälda
1Elin MånssonOK Löftan14:14
2Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb15:13
3Sara JonssonOK Klyftamo16:30
4Sofia KlassonOK Flundrehof20:45
5Ylva WängdahlOK Gipen21:02
6Kajsa WinbergStenungsunds OK21:50
7Elin HanssonOK Flundrehof23:00
8Hanna SandgrenVänersborgs SK27:52
D142220 meter13 anmälda
1Linnea GustavssonUddevalla OK12:13
2Elin BlickOK Alehof12:40
Evelina JohanssonVänersborgs SK12:40
4Therese EnengeBredareds IF13:18
5Julia OhlssonUddevalla OK13:39
6Lisa WallinMarkbygdens OK14:07
7Ida WenkloKungälvs OK16:24
8Sofia AnderssonOK Flundrehof17:29
9Pernilla BlombergOK Gipen20:55
10Amanda SoppiOK Kroppefjäll21:11
11Jenny StenbergOK Gipen37:56
Paula JungbjerFK HerkulesEj start
Elin JärpedalOK SkogsvargarnaEj start
D121820 meter10 anmälda
1Sofia SjögrenOK Kullingshof12:31
2Danielle FröstadKungälvs OK12:44
3Josefine KristianssonTrollhättans SOK12:49
4Minda LangmoenKungälvs OK13:46
5Sofia AndreassonKungälvs OK13:54
6Linnea BergstrandKungälvs OK16:39
7Linn NielsenStångenäs AIS19:06
8Emmy HanssonOK Flundrehof20:41
Erika ErikssonUddevalla OKEj start
Malin ReichenbergIdefjordens SKEj start
D101490 meter4 anmälda
1Wilma JanssonVänersborgs SK15:50
2Olivia NymanVänersborgs SK17:35
Anna MobergVänersborgs SKEj start
Karin ErikssonUddevalla OKEj start
ÖPPEN 11490 meter9 anmälda
1Linnea LennartssonOK Flundrehof11:51
2Elias AnderssonVärend GN OL12:25
3Daniel LennartssonOK Flundrehof13:39
4Martin LangmoenKungälvs OK14:16
5Marianne KarlssonOK Flundrehof14:23
6Matilda JohanssonStångenäs AIS21:43
7Ida LilleengOK Gipen22:03
8Sopia FlingmarkUddevalla OK24:59
9Emelie SchymanÅmåls Ok29:41
ÖPPEN 22220 meter12 anmälda
1Nina BejbomUddevalla OK14:32
2Kajsa OlssonIdefjordens SK15:11
3Lisa ReichenbergIdefjordens SK15:13
4Anita SöderströmOK Skogsvargarna20:03
5Anette FlingmarkUddevalla OK21:04
6Christer BernérusSävedalens AIK21:37
7LISBETH NILSSONFalköpings AIK30:55
8Agneta LennartssonOK Flundrehof34:29
9Magnus HedenströmOK Skogshjortarna43:51
Fredrik AnderssonIK UvenEj godk.
Christer SvenssonRonneby OKEj start
Birgitta StenbergTrollhättans SOKEj start
ÖPPEN 43060 meter16 anmälda
1Marie-Louise JohanssonGöteborg-Majorna OK18:55
2Stefan MånssonOK Löftan19:59
3Gunnar BejbomUddevalla OK21:21
4Jack GrönroosOK Alehof21:40
5Monica OlssonUddevalla OK22:26
6kENT GUSTAFSSONTolered-Utby OL22:38
7Ida LingegårdOK Gipen23:55
8Rebecka HöglundFK Herkules24:50
9Ellinor JohanssonOK Alehof25:23
10Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK25:51
11Linn ArnåsOK Kroppefjäll25:54
12Per-Håkan AnderssonOK Flundrehof27:31
13Jan-Erik PorathTolered-Utby Ol-klubb29:46
14Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK40:20
15Inger HolmbergLjungskile FK44:57
Håkan FlingmarkUddevalla OKEj start


Skapad 2007-06-10 15:22:44 med OLA version 3.5.1