Resultat etapp 2 med sträcktider - OK Gipen - Orientering - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Resultat etapp 2, nu med sträcktider

Resultat etapp 2 med sträcktider

2018-05-26 00:07
  • Uppdaterad: 2018-05-27 15:24

Här kommer är reultatet från etapp 2. Sträcktider

Resultat – 5-Dagars hemma etapp 2 24-5-2018

korta (17 / 17)                                                     Tid                Efter

1. Oscar Nyman                      OK Gipen         23:25

2. Eva Lingegård                     OK Gipen         33:08           +9:43

3. Lilly Jorehed                        OK Gipen         35:02           +11:37

4. Gurjeet Sing                        OK Gipen         38:56           +15:31

5. Bengt Hogedal                    OK Gipen         40:09           +16:44

6. Erica Dahlqvist                   OK Gipen         41:24          +17:59

7. Emma Larsson                    OK Gipen         45:04           +21:39

8. Gunnar Johansson              OK Gipen         45:40           +22:15

9. Harriet Nyman                   OK Gipen         47:33           +24:08

10. Bibbi Gustafsson              OK Gipen         47:56           +24:31

11. Benjamin Vink                  OK Gipen         49:06           +25:41

12. Alexander Johansson        OK Gipen         52:33           +29:08

13. Viktoria Johansson           OK Gipen         53:32           +30:07

14. Hanna Larsson                 OK Gipen         1:06:11       +42:46

15. Marianne Johansson         OK Gipen         1:08:17       +44:52

16. Birgit Ljung                      OK Gipen         1:08:19       +44:54

17. Lukas Krafvelin                OK Gipen         1:09:10       +45:45

 

kort mellan (3 / 3)                                             Tid                Efter

1. Sofia Samuelsson               OK Gipen         58:10

2. Peter Larsson                      Trollhättans    1:05:51       +7:41
                                                 SOK

3. Anna Larsson                      OK Gipen         1:22:16       +24:06

 

lång mellan (3 / 3)                                             Tid                Efter

1. Claes Fransson                   OK Gipen         1:02:05

2. Yngve Nilsson                    OK Gipen         1:03:25       +1:20

3. Jörgen Nyman                    OK Gipen         1:04:08       +2:03

 

långa (7 / 7)                                                          Tid                Efter

1. Tomas Nilsson                    OK Gipen         58:04

2. Urban Larsson                    OK Gipen         58:06           +0:02

3. Örjan Wängdahl                 OK Gipen         58:59           +0:55

4. Johan Nyman                      OK Gipen         59:07           +1:03

5. Lars Elfving                        OK Gipen         59:36           +1:32

6. Mattias Linell                      OK Gipen         1:00:18       +2:14

Claes Olsson                            OK Gipen         Felst.

 

Skribent: Örjan Wängdahl
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
OK Gipen - Orientering
c/o Gustavsson, Fråstad 392
46394 Lilla Edet

Kontakt:
Tel: 0520-651270 (telefonsvarare)
E-post: This is a mailto link

Se all info