Hoppa till sidans innehåll

Resultat 27/3 & 28/3

28 MAR 2018 20:30
Här kommer resultaten från veckans träning. Yngve har slagit ihop tisdagens och onsdagens resultat i listorna.
  • Uppdaterad: 28 MAR 2018 20:37

Resultat tränings-OL den 27/3

Långa   Tid Efter
1. Örjan Wängdahl OK Gipen 33:23:00  
2. Linus Olsson OK Gipen 36:59:00 +3:36
2. Mattias Linell OK Gipen 36:59:00 +3:36
4. Johan Nyman OK Gipen 37:17:00 +3:54
5. Urban Larsson OK Gipen 37:49:00 +4:26
6. Lars Elfving OK Gipen 38:28:00 +5:05
7. Tomas Nilsson OK Gipen 38:49:00 +5:26
8. Axel Brönnestam OK Gipen 40:15:00 +6:52
9. Lennart Hermansson Stångenäs AIS 45:15:00 +11:52
10. Pierre Karlsson OK Alehof 46:19:00 +12:56
11. Claes Olsson OK Gipen 46:27:00 +13:04
12. Bengt Lingegård OK Gipen 46:33:00 +13:10
13. Jörgen Nyman OK Gipen 49:14:00 +15:51
14. Hans Strinning Attunda OK 54:51:00 +21:28
15. Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:00:36 +27:13
  Anders Eriksson OK Gipen Utg.  
  Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen Utg.  

 

Mellan   Tid Efter
1. Arne Alexandersson Stenungsunds OK 36:16:00  
2. Max Nyman OK Gipen 39:14:00 +2:58
3. Bertil Hermansson Stenungsunds OK 40:31:00 +4:15
4. Mårten Svensson OK Gipen 41:20:00 +5:04
5. Knut Nilsson OK Skärmen 47:39:00 +11:23
6. Kalevi Mononen OK Gipen 47:43:00 +11:27
7. Göran Johnsson Uddevalla IS 49:31:00 +13:15
8. Erling Olsson Uddevalla IS 52:41:00 +16:25
9. Kristina Nilsson OK Skärmen 53:41:00 +17:25
10. Oscar Nyman OK Gipen 59:50:00 +23:34
11. Eva Lingegård OK Gipen 01:04:56 +28:40
12. Monica Brönnestam OK Gipen 01:05:35 +29:19
  Dan Johansson Fjärås AIK Felst.  
Korta   Tid Efter
1. Klas Olausson OK Gipen 29:39:00  
2. Gunnar Persson Svanesunds GIF 34:06:00 +4:27
3. Sebastian Storey OK Gipen 41:13:00 +11:34
4. Leif Olofsson OK Flundrehof 45:58:00 +16:19
5. Eva Olofsson OK Flundrehof 46:00:00 +16:21
6. Tijs Spijker OK Gipen 49:34:00 +19:55
7. Curt Johansson   UIS 51:24:00 +21:45
8. Bibbi Gustafsson OK Gipen 52:30:00 +22:51
9. Bibbi Gustavsson OK Gipen 54:56:00 +25:17
10. Karl Erik Fransson TSOK 55:51:00 +26:12
11. Alexander Johansson OK Gipen 01:06:37 +36:58
12. Benjamin Vink OK Gipen 01:17:58 +48:19
13. Hjalmar Sturk OK Gipen 01:19:15 +49:36
  Hanna Larsson OK Gipen Utg.  
  Loa Nyman OK Gipen Utg.  
  Wilma Wall OK Gipen Utg.  
Skribent: Klas Skog
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
OK Gipen - Orientering
c/o Gustavsson, Fråstad 392
46394 Lilla Edet

Kontakt:
Tel: 0520-651270 (telefonsvarare)
E-post: This is a mailto link

Se all info